U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Győzelemmel zárta az U20-as B-divíziós EB-t a feljutó magyar válogatott

Vasárnap a B-divíziós U20-as EB utolsó játéknapján a már feljutó magyar válogatott 89-64-re verte a házigazda Bulgáriát. Csapatunk a tornán a második helyen zárt Németország mögött.

Az eredmények alakulása következtében a torna utolsó mérkőzésének nem maradt tétje az U20-as B-divíziós EB-n. Ez azonban a mieink játékán nem érződött. A magyar válogatott nagyon jól kezdett és nem telt el másfél perc, amikor már 6-0-ra vezettünk. A játékrész közepén Studer duplája után 12-2 állt az eredményjelzőn. A hazaiak végül 18-7-nél kérték időt. Több mezőnykosarat viszont már nem szereztek ebben a szakaszban. 10 perc után 27-8-as előnyben volt a magyar csapat.

A második negyed elején 29-16-ra is felkapaszkodtak a hazaiak, mely után Gáll Tamás azonnal időt kért. A folytatásban Szamosi Amadea, Szabó Fanni és Nagy Dóra vezetésével ismét 20 pontra növelte előnyét válogatottunk. A félidőben 48-27 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején még 20 pont felett alakult a differencia. A bolgár csapat ugyan nem nyújtotta legjobbját, de az eladott labdákat így is megbosszulta. 56-45-nél 11 egységre csökkentették a különbséget. A hazaiak a játékrész hajrájában 10 ponton belülre zárkóztak.

A záró szakasz 61-52-ről indult. Szabó ziccerével, illetve Vukov 2+1-es helyzetével gyorsan 67-52-re léptünk el. A hazaiak ismét időt kértek, de ezt követően már nem tudták szorossá tenni a csatát. A magyar válogatott uralta a végjátékot és a mérkőzésen a legnagyobb különbséget kialakítva 89-64-es győzelmet aratott. A sikerből Szamosi Amadea 22, Szabó Fanni 17 ponttal vette ki a részét.

Ami további eredményeket illeti. A nap egyetlen nagy téttel bíró találkozóján a portugálok legyőzték a bosnyákokat és ezzel megszerezték a harmadik feljutó helyet. Azzal pedig, hogy a németek magabiztosan verték Romániát, bebiztosították első helyüket a tabellán.

Bulgária - Magyarország 64-89 (8-27, 19-21, 25-13, 12-28)