U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Budućnost Bemax nyerte az Adria Ligát

2016.03.14. 09:27 | M®RKL Adriatica

Hétvégén Podgorica adott otthont az Adria Liga négyes döntőjének. A trófeát a Budućnost Bemax szerezte meg.

Fotó: mzrkl.org

Két szoros elődöntőt hozott a torna. A későbbi győztes Budućnost Bemax úgy verte 70-57-re a Kvarner-t, hogy 36-37 percen át kifejezetten jól tartotta magát a horvát együttes. A másik elődöntőben a Medveąčak Zagreb pedig 12 pontos előnnyel vágott neki a záró negyednek a Radivoj Korać ellen, de a szerbek felzárkóztak és végül mindössze 63-61-es sikert ünnepelhetett a horvát listavezető.

A döntőben a Budućnost Bemax 74-58-ra múlta felül a Medveąčak együttesét. A második negyed elején még 24-24 volt az állás, de a félidőre 37-31-re ellépett a Budućnost, a harmadik negyedben 50-40-nél a 10 egységet is elérte a differencia. Innentől kezdve pedig végig magabiztosan vezetett a Budućnost. A Final Four MVP-je Irena Matović lett, aki a döntőben 24 ponttal vezette győzelemre a csapatát. A bronzérmet a Radivoj Korac szerezte meg.