U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Az ELTE BEAC Újbuda nyerte a Hepp Kupát 2017-ben

2017.01.29. 18:45 | Hepp Kupa

Az ELTE BEAC Újbuda nyerte a Hepp Kupát 2017-ben. A fináléban Balogh Judit együttese egy szorosabb első félidő után a második 20 percben végig dominálva 90-67-es győzelmet aratott a Nyíregyháza felett. A bronzérmet a TFSE szerezte meg a Baja 80-52-es legyőzésével.

Fotó: BEAC/Girgász Péter

A BEAC 8-1-es sorozattal kezdte a döntőt, de ezt követően a Nyíregyháza még felzárkózott, sőt 10-9-nél vezetett is. A BEAC azonban gyorsan visszavette a kezdeményezést, így ez első szakasz végén 23-19-es előnyben volt. A második negyed hasonlóan fordulatosan alakult: 28-26 után 8-2-es sorozattal lépett el a BEAC. A folytatásban ugyan 38-36-ra felkapaszkodott a Nyíregyháza, de a félidőt 8-0-val zárta a fővárosi gárda. 20 perc után 10 pontos előnnyel gazdálkodhatott Balogh Judit együttese.

A 46-36-ról induló harmadik negyedben fokozatosan kiütközött a két keret közötti különbség. A BEAC 53-46 után hagyta állva riválisát és a harmadik negyed végén már 66-52-re vezetett. A záró szakaszban nem volt kérdés a győztes kiléte. Ezt a 10 percet 24-15-re hozta a házigazda és bizonyította, hogy ebben a felállásában a mezőny legerősebb csapata. Suppán Anna 23 pontot szerzett, míg Pusztai Petra 18, Lelik Réka 17 ponttal zárt a győztes csapatban. A Nyíregyháza legeredményesebbje a 15 pontos Farkasinszki Orsolya lett.

A bronzmérkőzésen a két csapat között az első félidőben nem alakult ki nagy különbség. Az első negyedet 17-14-es bajai vezetés után 10-0-val zárta a TF és ezzel 24-17-re fordított. A második etap elején felzárkózott a Baja, sőt 28-27-nél újra vezetett. A félidőben 36-34-es előnyben volt a TF.

A döntést a harmadik negyed hozta el. A TF 15-2-es sorozattal kezdte ezt a szakaszt és innen a Bajának már nem visszaút. A harmadik etap végén 59-45 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban gyorsan nőtt a differencia a felek között, ezt a 10 percet 21-7-re hozta a TF. A győztes csapatban Németh Alma 20, Varga Barbara 17, Miháczi Diána 15 pontot szerzett. A Baja legeredményesebbje a 22 pontos Ferencz Andrea volt.

Az eredményhirdetés alkalmával kiosztották az egyéni elismeréseket. A döntő mérkőzés MVP-je 32 IBM ponttal Suppán Anna (ELTE BEAC Újbuda) lett. A legtöbb lepattanót Farkasinszki Orsolya (Nyíregyházi Kosársuli) gyűjtötte. A legtöbb gólpasszt Varga Barbara (TFSE) osztotta ki. A gólkirálynő pedig Papp Klaudia (Nyíregyházi Kosársuli) lett.