U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Lezárult a Basketgirls Superchallenge harmadik fordulója

2017.03.05. 20:15 | Basketgirls Superchallenge

Vasárnap három mérkőzéssel lezárult Sopronban a Basketgirls Superchallenge harmadik fordulója. Mindkét magyar együttes 3 győzelemmel és 1 vereséggel zárta a soproni tornát.

A játéknap első mérkőzésén a Soproni Darazsak Akadémia 67-44-es vereséget szenvedett a TTT Rigától. A lettek 16-0-val indították a mérkőzést. Ezt követően a soproni fiatalok felzárkóztak, de végül magabiztos rigai siker születet.

A Budapest válogatott 71-55-re verte a Reyer Veneziát. Az olaszok jól tartották magukat, de végül a 27-17-re megnyert negyedik negyedben érvényesítette fölényét a magyar csapat.

A torna záró mérkőzésén a Soproni Darazsak Akadémia 64-56-ra legyőzte a Badel Skopje együttesét. A soproni csapat szinte végig vezetett a találkozón, de a macedónoknak több felzárkózásuk is volt. A negyedik negyed elején 52-52-nél egyenlítettek, de ezt követően ismét a Sopron került előnybe.

Eredmények és statisztikák

Soproni Darazsak Akadémia - TTT Riga 44-67 (7-19, 11-10, 17-24, 9-14)

Reyer Venezia - Budapest válogatott 55-71 (12-17, 13-14, 13-13, 17-27)

ZKK Badel 1862 Skopje - Soproni Darazsak Akadémia 56-64 (10-16, 9-17, 20-16, 17-15)