U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

A Szegedi KE lett az ANB bronzérmese

2017.05.29. 16:18 | Amatőr NB

A hétvégén a döntő mellett a bronzcsata is lezárult az Amatőr Bajnokságban. A Szegedi KE 2-0-ra nyerte az egyik fél második győzelméig tartó párharcot a Nyíregyházi Kosársuli ellen és ezzel megszerezte a 3. helyet.

A párharc első felvonására Szegeden került sor, ahol a hazaiak az első negyedtől kezdve végig vezetve 77-66-os győzelmet arattak. A második mérkőzésen Nyíregyházán a félidőre 12 pontos előnyre tett szert a Szeged és végül 68-62-es sikerrel lezárta a párharcot.

1. mérkőzés
Szeged KE–Nyíregyházi Kosársuli 77–66 (25–16, 18–16, 16–10, 18–24)

Szeged KE: Nagy L. 8/3, Horváth Zs. 2, TÓTH C. 24/3, Radócz 2, Jáhni12. Csere: Sárközi 2, Kőházi 4/3, Kecskés 9/3, VÁRI 10/3, Zsíros 2, Mészáros 2, Földi.

NYKS: Papp K. 25/9, Fekete D. 7/3, Cziránku 2, Páll V. 1, Farkasinszki O. 16/3. Csere: Takács A. 6, Borza 4, Hidas 4, Karakó, Simoncsik 1, Mácsai, Bíró P.

2. mérkőzés
Nyíregyházi Kosársuli–Szeged KE 62–68 (16–17, 13–24, 16–10, 17–17)

NYKS: Papp K. 24/9, Fekete D. 4, Takács A. 12/6, Páll V. 2, Farkasinszki O. 16. Csere: Hidas 2, Borza 2, Karakó, Mácsai, Ványi V.

Szeged KE: Nagy, Vári 8, Tóth 9, Radócz 17/6, Jáhni 17/3. Csere: Horváth 8, Kőházi 7, Földi 2, Mészáros, Sárközi, Zsíros.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Szeged KE javára.