U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Törökország könnyedén verte Szlovákiát

2017.06.16. 17:05 | Európa-bajnokság 2017

A B-csoport második mérkőzésén a török válogatott végig vezetve 69-58-ra múlta felül Szlovákiát.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A szlovák válogatottat múlt héten még Székesfehérváron láthattuk és azon összecsapásokhoz képest nem tudták a ki nem kényszerített hibáik számát csökkenteni. Már az első negyedben megléptek 11 ponttal a törökök és ez a különbség a félidőig beállt a felek között. A szünetben 45-33-as állást rögzíthettünk.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. A záró szakasznak 56-45-ről futottak neki a csapatok. Ezt a periódust a törökök 8-2-vel kezdték, ami végképp döntőnek bizonyult. Az ekkor kialakult 17 egység volt a legnagyobb különbség a felek között, Szlovákia ezt követően 10-11 pont környékére felzárkózott. A török együttesben Hollingsworth 14, Vardarli 12 ponttal zárt. A szlovák csapatban Bálintova 17 pontját és 9 gólpasszát kell kiemelni.

Törökország – Szlovákia 69-58 (26-18, 19-15, 11-12, 13-13)