U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Ukrajna simán verte a házigazda cseheket

2017.06.16. 20:13 | Európa-bajnokság 2017

A magyar válogatottat is soraiban tudó A-csoport nyitó mérkőzésén Ukrajna 59-47-re legyőzte Csehországot.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Nagy várakozás előzte meg Hradec Králové városában a hazai szurkolók részéről a mérkőzést, de a jó erőkből álló ukrán csapat hamar lehűtötte a kedélyeket. 14-3-as sorozattal kezdték a meccset és az első szakasz végén 24-13-ra vezettek. A második negyedben tovább nőtt a differencia, 42-19-nél már 23 pont mutatkozott a felek között. A félidőben 42-23 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben pontszegényebb játékkal folytatódott a mérkőzés. Az ukránok mindössze 4 pontot szereztek ebben a periódusban, így 46-25 után a játékrész végére 46-33-ra felzárkóztak a hazaiak. A csehek a negyedik negyedben ugyan be tudtak jönni a lélektani 10 egység alá (50-41), de szoros végjáték kialakítására nem mutatkozott esélyük.

Alina Iagupova 21 ponttal lett az ukrán csapat legeredményesebbje, de mellette Taisiia Udodenko 10 ponttal és 16 lepattanóval dupla-duplát ért el. A cseheknél Kia Vaugh zárt 16 ponttal.

Ukrajna – Csehország 59-47 (24-13, 18-10, 4-10, 13-14)