U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Lejátszotta első mérkőzését Franciaországban a magyar U20-as válogatott

2017.06.17. 20:34 | Utánpótlás hírek

Ahogy arról korábban hírt adtunk, Franciaországban szerepel az A-divíziós Európa-bajnokságra készülő U20-as válogatott. Az első találkozón hazai siker született.

A beharangozónkban leírt felállásban szerepelt a magyar válogatott Franciaországban, ami azt jelentette, hogy a 12 rendelkezésre álló játékosból Studer Ágnes nem lépett pályára. Pontgazdag negyeddel indult a mérkőzés, mely során a hazaiak kezdtek jobban, de egy 7-0-s széria végén 23-22-nél már a mieink jártak előrébb. 10 perc után 27-27 állt az eredményjelzőn. A második negyedben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, végül 20 perc után 42-41-es hazai előnyt regisztrálhattunk.

A francia csapat a harmadik negyed második felében alakított ki nagyobb előnyt, azt az 5 percet 16-7-re hozták és ezzel 71-57-re módosították az állást. A negyedik negyedben őrizte előnyét a francia válogatott, a lefújás pillanatára 92-73-nál alakult ki a legnagyobb különbség. A két csapat vasárnap és hétfőn is összeméri az ereját.

A magyar csapatból minden bevethető játékos pályára lépett. A 19 pontot, 7 gólpasszt és 5 lepattanót szerző Aho Nina lett a legeredményesebb. Mellette Böröndy Dominika 15 ponttal zárt, míg Kuttor Enikő 14 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Köszönjük Koronics András technikai vezetőnek a helyszíni segítséget.

Franciaország U20 – Magyarország U20 92-73 (27-27, 42-41, 71-57, 92-73)