U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Spanyolország, Oroszország és Portugália is a nyolc között

2017.07.12. 23:09 | Utánpótlás hírek

A délutáni négy találkozó után este újabb négy negyeddöntővel folytatódott a program a Portugáliában zajló U20-as A-divíziós Európa-bajnokságon. A magyar válogatott sikeréről nagy terjedelemben hírt adtunk, most nézzük a többi összecsapást.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A magyar együttes ellenfele a címvédő Spanyolország lesz a negyeddöntőben, akik 99-83-ra győzték le Litvániát. A litvánok beleálltak egy dobópárbajba, melynek eredményeként a félidőig tudták tartani a lépést. A 47-47-es szünet után a harmadik negyedben kétszámjegyűre nőtt a különbség. A spanyolok 29-13-ra nyerték azt a 10 percet. A Sopron légiósa Angela Salvadores közel 30 percet töltött a pályán és 23 ponttal, illetve 5 lepattanóval zárt.

Az oroszok egyoldalú mérkőzésen kiütötték Bosznia-Hercegovinát. Már a félidőben 46-32-re vezettek, majd a folytatásban stabilan 20 pont felett állt be a meccs. Az oroszok legnagyobb előnye 28 egység volt. Elizaveta Shabanova 21 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Belgium a házigazda Portugáliát 67-42-re győzte le. A belgák 2-2 után az első percekben megszerezték a vezetést és végig előrébb jártak a hazaiaknál. Ettől függetlenül a harmadik negyed közepéig látótávolságban maradt a portugál csapat. Végül 34-22 után egy 9-2-es sorozattal döntötték el a meccset a belgák, akiknél Laura Henket 15 ponttal és 12 lepattanóval ért el dupla-duplát.

Spanyolország U20 - Litvánia U20 99-83 (27-20, 20-27, 29-13, 23-23)
Oroszország U20 - Bosznia-Hercegovina U20 91-65 (24-13, 22-19, 19-14, 26-19)
Portugália U20 - Belgium U20 42-67 (11-17, 7-10, 11-20, 13-20)
Magyarország U20 - Szerbia U20 86-72 (16-10, 16-21, 23-15, 31-26)