U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Másodszor is nagy különbséggel verte Törökországot az U18-as válogatott

2017.07.15. 20:32 | Utánpótlás hírek

Szombaton másodszor is összecsapott Sopronban a magyar és a török U18-as válogatott. Balogh Judit együttese ezúttal is magabiztos győzelmet aratott.

A két csapat pénteki mérkőzésén 70-54-es magyar siker született. A magyar csapat ezen a délutánon már az első negyedben nagy előnyre tett szert. A játékrészt 11-0-s futással zárták a mieink és így 10 perc után 26-6-ra vezettek. A második etap elején volt egy kisebb felzárkózásuk a törököknek, de a félidő hajrájához közeledve visszaállt a 20 pontos differencia.

A 44-21-ről induló harmadik negyedben is növelte előnyét válogatottunk, amely minden fontos mutatóban nagy különbséggel felülmúlta riválisát. 30 perc után 61-31 állt az eredményjelzőn. A találkozó lehetőséget kínált, hogy ismét minden nevezett játékos pályára léphessen. Ráadásul mindenki szerzett pontot is. A záró szakaszban még 12 egységgel növelte a differenciát válogatottunk. A 79-37-es győzelem alkalmával a 15 pontos Czukor Dalma bizonyult a legeredményesebbnek.

Magyarország U18 - Törökország U18 79-37 (16-6, 18-15, 17-10, 18-6)