U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Olaszország lesz az ellenfelünk az 5. helyért az U20-as Európa-bajnokságon

2017.07.15. 20:15 | Utánpótlás hírek

Az olaszok drámai, kétszeri hosszabbításos mérkőzésen 89-87-re legyőzték Lettországot a portugáliai U20-as Európa-bajnokságon az 5-8. helyért zajló küzdelmek során. Ez azt jelenti, hogy a magyar válogatott vasárnap este Olaszországgal vív az 5. helyért.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Szinte azonos erők küzdelme volt ez a párharc. Mindent elmond, hogy 13 alkalommal változott a vezető csapat kiléte és 14 alkalommal volt döntetlen az 50 perc alatt. A szoros első negyed végén 18-15-re vezettek a lettek. A második negyednek akadt egy periódusa, amikor úgy nézett ki, hogy sima is lehet ez a derbi. Ekkor 24-25-ös olasz előny után a lettek a félidőig 38-30-ra léptek el.

A harmadik negyedben nagyot változott a játék képe, öt perc alatt 43-42-re fordítottak az olaszok. Innentől kezdve már nem alakult ki nagy különbség ebben a szakaszban. 50-47-es lett vezetés után az olaszok 6-0-val zárták a harmadik negyedet. Az 53-50-ről induló negyedik 10 perc is komoly fordulatokat tartogatott. A lettek 66-57-re léptek el négy perccel a lefújás előtt és még az utolsó percbe érkezve is 68-63-ra vezettek. Az utolsó 5 pontot azonban az olaszok szerezték, így 68-68-ról jöhetett a ráadás.

Az első hosszabbítás első két találata is az olaszokhoz fűződött. Gyakorlatilag mindkét csapat megnyerhette volna a meccset. Előbb az olaszok mentek 75-71-re, majd a lettek vezettek 78-75-re. Mindkét előny elfogyott. Az utolsó másodpercben 79-78-as állásnál, amikor az olaszok jártak előrébb, a lettek két büntetőhöz jutottak. Ezekből Digna Strautmane csak az egyiket értékesítette, így 79-79-ről jött a második ráadás. Itt végig az olaszok jártak előrébb és a letteknek kellett futni az eredmény után. 87-87-nél így is kiegyenlítettek, de 5 másodperccel a vége előtt Lucrezia Costa megszerezte a győztes kosarat az olaszoknak. Komoly sportélményt adó meccs volt.

Lettország U20 – Olaszország U20 87-89 (18-15, 20-15, 12-23, 18-15, 11-11, 8-10)