U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Szlovénia lesz Spanyolország ellenfele az U20-as Eb-döntőben

2017.07.15. 23:21 | Utánpótlás hírek

Szlovénia hosszabbítás után 81-75-re legyőzte Franciaországot és ezzel bejutott az U20-as A-divíziós Európa-bajnokság döntőjébe, ahol Spanyolországgal találkozik.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A csoportkörben már rendeztek egy francia-szlovén rangadót, akkor 71-67-es francia siker született. Úgy nézett ki, hogy Franciaország ezt a meccset is behúzhatja, miután 6-0-val kezdtek és a második etap elején már 22-11-re is vezettek. A szlovénok azonban a félidőig ledolgozták a hátrányukat, 30-30-nál érték utol riválisukat.

A harmadik negyednek 32-30-as francia vezetésről vágtak neki a csapatok. Itt fej-fej mellett váltott vezetéssel haladt a két együttes. A franciáknak 47-41-nél lett volna esélyük nagyobb előnyre, de a játékrész végére 51-48-ra visszajöttek a szlovénok. A negyedik negyedben ismét el tudtak menni 6 ponttal a franciák, de ezúttal sem tudták megőrizni az előnyüket.

A rendes játékidő utolsó három percébe még 65-59-es francia vezetésről érkeztek a csapatok. Innen azonban Ocvirk és Prezelj vezetésével egyenlített Szlovénia. 23 másodperc volt hátra, amikor Ocvirk két büntetőt dobhatott. Ebből az egyik volt sikeres, így alakult ki a 67-67-es állás.

Érezhetően megfogta a franciákat, hogy kicsúszott a kezükből a végjáték. Két és fél perc játék után szerezte a legeredményesebbjük Bankole az első pontjukat a ráadásban. Ekkor azonban már Szlovéniánál volt az előny. Végül 71-70 után Prezelj ziccere és Gwashavanhu triplája 76-70-re módosította az állást, ami döntőnek bizonyult. Innen Szlovénia már behúzta a győzelmet és ezzel bejutott a 2017-es U20-as A-divíziós Európa-bajnokság döntőjébe, ahol 20 óra 45 perctől Spanyolország lesz az ellenfele.

Szlovénia U20 – Franciaország U20 81-75 (11-20, 19-12, 18-19, 19-16, 14-8)