U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Magabiztos győzelemmel kezdett a miskolci Eb-n a TFSE csapata

2017.07.17. 18:05 | Egyetemi kosárlabda

Hétfőn megkezdődött Miskolcon az Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokság. A TFSE az első mérkőzésén a pozsonyi Comenius Egyetem csapatát 73-30-ra győzte le.

Ahogy arról a beharangozónkban már hírt adtunk, a TFSE a vasárnap esti sorsoláson az A-csoportba került a pozsonyi Comenius Egyetem és az Észt Élettudományi Egyetem mellé. A hármas csoportból az első két helyezett jut a negyeddöntőbe, melynek elérése az előzetesen kitűzött cél ezen a tornán. Házigazdaként nyitómeccset játszani nem egyszerű feladat. Az első percekben 5-0-ra el is lépett a pozsonyi rivális. Ezt követően azonban a TFSE rendezte a sorokat és 13-6-ra fordított. Az első negyed végén 16-11 állt az eredményjelzőn.

A második szakasz elején Gereben Dorka és Németh Alma pontjaival 21-13-ra lépett el a magyar csapat. A folytatásban már gyorsan nőtt a különbség, 30-15-nél kétszer annyi pontja volt a TF-nek, mint riválisának. A félidőben 35-15-ös eredményt rögzíthettünk. A mieink minden fontos mutatóban jobban álltak, a lepattanócsatában 21-14-re vezettek, de ki kell emelni a 13 gólpasszt és 12 szerzett labdát. Ráadásul a pontok is szépen megoszlottak, nyolcan betaláltak a keretből.

A harmadik negyed elején két triplával már 20 egység felett járt a differencia. Nem volt kérdés a győztes kiléte. Az utolsó 10 percnek 61-25-ről vágtak neki a csapatok. Boros Zoltán mély rotációval dolgozott, minden bevethető játékos lehetőséget kapott és bizakodásra okot adó 73-30-as siker született. A TFSE legeredményesebbje a 13 pontos Németh Alma lett. Innen már csak nehezebb ellenfelek jönnek, legközelebb kedden 20 óra 30 perctől az Észt Élettudományi Egyetem alakulatával mérkőznek a magyar lányok.

TFSE - Comenius Egyetem 73-30 (16-11, 19-4, 26-10, 12-5)