U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Papírforma eredményekkel kezdődött az Ázsia-bajnokság

2017.07.23. 17:50 | Ázsia

Vasárnap megkezdődött az Ázsia-bajnokság az indiai Bengaluru-ban. Az első nap nem hozott meglepetést.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Az A-csoportban Kína igazolta, hogy számolni kell velük, miután 77-48-ra verték a mezőnyhöz idén csatlakozó Új-Zélandot. Jillian Harmon vezetésével az új-zélandi gárda 12 percen át tudta látótávolságban tartani a lépést. A második negyedben 19-14 után a kínaiak egy 15-4-es sorozattal hagyták állva riválisukat. A négyes másik meccsén óriási csata alakult ki, melynek végén 77-76-ra legyőzte Tajvan Észak-Koreát. A tajvaniak 3 másodperccel a mérkőzés vége előtt egy büntetővel biztosították be a sikert.

A B-csoportban Ausztrália 78-54-re verte a megfiatalított Dél-Koreát. Az első negyed végén még a koreaiak vezettek, de ezt követően a 20-3-as második etap eldöntötte a lényeges kérdéseket. Az ausztrál csapatban a 15 pontot és 7 lepattanót szerző Alanna Smith remekelt. A címvédő japánok is győzelemmel mutatkoztak be, 106-55-re kiütötték a Fülöp-szigetek csapatát. A két gárda teljesen más célokért küzd, a japánoknál hatan is elérték a 10 pontot.