U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Az esélyesek továbbra is veretlenek az Ázsia-bajnokságon

2017.07.24. 18:21 | Ázsia

Hétfőn immár a második játéknapra került sor a 2017-es Ázsia-bajnokságon. Ezúttal sem született meglepetés.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Az A-csoportban Kína 102-63-ra legyőzte Tajvant. A 28-8-as első negyed eldöntötte a lényeges kérdéseket. Sijing Huang 25 ponttal vezette győzelemre csapatát. A négyes másik meccsén Új-Zéland 71-50-re múlta felül Észak-Koreát. A két csapat között 25 percen át nem alakult ki nagy különbség, az észak-koreaiak 41-35-ig tartották a lépést. Innentől az utolsó 15 percet 30-15-re hozta Új-Zéland, ahol Jillian Harmon 23 ponttal és 13 lepattanóval zárt.

A B-csoportban Ausztrália 107-65-re győzte le Fülöp-szigetek csapatát. A félidőben 68-25 állt az eredményjelzőn. Az ausztráloknál hatan is elérték a 10 pontot. A 17 egységgel, 8 lepattanóval és 6 gólpasszal záró Sara Blicavs lett a legeredményesebb. Japán 70-56-ra múlta felül Dél-Koreát. A szoros első negyed után a japánok a félidőre eldöntötték a meccset. A folytatásban a koreaiak csak kozmetikázni tudtak. Manami Fujioka 14 ponttal zárt a győztes csapatban.