Világbajnokság 2018

Kanada, Oroszország, USA és Japán a négy között

2017.07.28. 22:53 | Utánpótlás hírek

Kialakult az elődöntők párosítása az Olaszországban zajló U19-es Világbajnokságon. A fináléba kerülésért Kanada – Oroszország és USA – Japán mérkőzéseket rendeznek.

Az első elődöntőben Oroszország 67-65-re verte Ausztráliát. Fordulatos mérkőzés volt, ahol a szoros első félidő után a harmadik negyed végére 9 pontos előnyre tettek szert az oroszok. Úgy nézett ki, hogy innen sima lesz a meccs. A negyedik negyedben 57-43-ra is vezettek. Ezt követően azonban Ausztrália nagy hajrát nyitott és 65-65-nél utolérték riválisukat. Végül a 28 ponttal és 14 lepattanóval záró Maria Vadeeva két büntetőjével az oroszok behúzták a győzelmet. Az ausztráloknál Jaz Shelley lett a legeredményesebb 26 ponttal.

Az oroszok ellenfele Kanada lesz, akik hasonlóan fordulatos találkozón 68-65-re győzték le Kínát. A kínaiak az első negyedet 21-10-re nyerték. A félidőre azonban 28-26-ra felzárkózott Kanada, a harmadik negyedben pedig 46-43-nál a vezetést is átvették. Az utolsó 10 percnek 48-45-ös kanadai előnyről vágtak neki a csapatok. Három és fél perc volt hátra, amikor 62-52-re vezettek a juharlevelesek. A kínaiak azonban 65-63-ra felzárkóztak a hajrában és volt labdájuk a fordításhoz. Végül Kanada pár pontot megőrzött előnyéből. A győztes gárdában Hailey Brown 13 ponttal és 13 lepattanóval, míg a vesztes alakulatban Xu Han 19 ponttal és 14 lepattanóval ért el dupla-duplát.

A másik ágon elmaradtak a kiélezett mérkőzések. Japán 95-71-re verte Spanyolországot. Egyoldalú összecsapás volt, ahol 5-4-nél vezettek utoljára a spanyolok. A két gárda között a második negyedben már a 21 pontot is elérte a differencia. A 46-25-ös félidő után a harmadik negyedben sem tudott közelebb kerülni Spanyolország és ezzel eldőlt a mérkőzés. Haruki Takahara és Kiho Miyashita 15-15 ponttal voltak a japánok legeredményesebbjei. Spanyol oldalon Maria Barneda zárt 13 ponttal.

A japánok a címvédő Egyesült Államokkal találkoznak az elődöntőben. Az amerikaiak 78-51-re verték Franciaországot. Az első 15 perc még kiegyenlített játékot hozott, majd a félidőre 30-22-re ellépett a címvédő. A harmadik negyedben 39-33-nál volt egy felzárkózásuk a franciáknak, de innen a játékrész végére 55-40-es előnyre tettek szert az amerikaiak. Az utolsó 10 percben már gyorsan nőtt a különbség. A győztes gárdában a 18 pontos Chennedy Carter lett a legeredményesebb, míg a franciáknál Tima Pouye zárt 15 ponttal.

Oroszország - Ausztrália 67-65 (15-10, 7-15, 25-13, 20-27)
Kína - Kanada 65-68 (21-10, 7-16, 17-22, 20-20)
Spanyolország - Japán 71-95 (13-21, 12-25, 20-26, 26-23)
USA - Franciaország 78-51 (18-18, 12-4, 25-18, 23-11)