U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Japán nyerte az Ázsia-bajnokságot

2017.07.29. 18:54 | Ázsia, Ausztrália

Szombaton lezárult a 2017-es női kosárlabda Ázsia-bajnokság. A döntőben Japán 74-73-ra legyőzte Ausztráliát és ezzel megvédte címét.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A két csapat a csoportkörben már találkozott és akkor összességében magabiztos ausztrál siker született. Ezúttal is úgy nézett ki, hogy bár szorosabban alakul a csata, de ismét Ausztrália lehet a befutó. A 17-17-es első negyed után a második szakaszt 30-30-as állást követően egy 9-3-as sorozattal zárták az ausztrálok.

A harmadik negyedben 49-44-re még vezettek az ausztrálok. Ezt követően azonban a japánok repesztettek egy 15-4-es etapot, amivel megfordult a mérkőzés képe. Innentől kezdve visszajöttek az esélyeik a címvédésre és ezt szemmel láthatóan el is hitték. A záró szakasznak 59-53-as japán vezetésről vágtak neki a csapatok. Itt egy 7-0-s periódussal indított Ausztrália, amivel visszavették a kezdeményezést.

Az utolsó 7-8 percben egyik oldalra sem alakult ki nagy különbség. Fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Az utolsó két percbe 71-71-ről érkeztek a felek. Érezhetően mindkét gárda ideges volt, sokat hibáztak még a rutinos kulcsemberek is. Végül 1 perc 26 másodperccel a vége előtt a 26 pontos Saki Mizushima értékesített triplát és erre már nem volt válasza Ausztráliának. A végeredményt a 30 ponttal és 15 lepattanóval záró Kelsey Griffin duplája alakította ki, az utolsó percben már nem született pont.

Ausztrália – Japán 73-74 (17-17, 22-16, 14-26, 20-15)

A bronzérmet Kína szerezte meg, akik 75-51-re verték Dél-Koreát.

Dél-Korea – Kína 51-75 (19-20, 15-21, 11-17, 6-17)