U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Kelsey Griffin lett a 2017-es Ázsia-bajnokság MVP-je

2017.07.30. 13:23 | Ázsia, Ausztrália

Korábban már hírt adtunk arról, hogy Japán nyerte a 2017-es női kosárlabda Ázsia-bajnokságot. Nézzük, hogy a helyszínen dolgozó szakemberek szerint kik voltak a torna legjobb játékosai.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A torna legértékesebb játékosa (MVP) Kelsey Griffin lett, aki honosítottként szerepelt az ausztráloknál. Az első profi évét még hazánkban töltő, de azóta Ausztráliában kosárlabdázó és élő Griffin 15,8 pont és 8,5 lepattanó átlaggal zárta az Ázsia-bajnokságot. A fináléban 32 pontot és 15 lepattanót szerzett, de ez is kevésnek bizonyult az aranyéremhez.

Az All-Star ötösbe Griffin mellett az aranyérmes japán válogatottból Manami Fujioka és Moeko Nagaoka került be. A 23 éves irányító Fujioka 11,3 pontot, 5,2 lepattanót és 8,2 gólpasszt átlagolt. A szintén az 1993-94-es generációból kikerülő 182 cm magas Nagaoka pedig 13,7 és pont 2,2 lepattanó átlaggal fejezte be az ázsiai kontinenstornát.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Az All-Star ötöst a dél-koreai Lim YungHui és a kínaiak centere Li Yueru tette teljessé. A rutinos 27 éves dél-koreai bedobó Lim YungHui ezzel a tornával gyakorlatilag teljessé tette pályafutását, 11,3 pontot és 4,8 lepattanót átlagolt. Toronymagasan pályafutása legjobb FIBA tornáját zárta. A 201 cm magas Li Yueru 17,2 pont és 9.3 lepattanó átlagával pedig a torna egyik legdominánsabb centere volt.