U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Összefoglaló az U18-as Európa-bajnokság első napjáról

Szombaton megkezdődött Sopronban az U18-as A-divíziós Európa-bajnokság. A magyar válogatott győzelméről nagy terjedelemben hírt adtunk. Most következzen a játéknap rövid összefoglalója.

Az A-csoportban Szerbia 82-66-ra verte Horvátországot. Gyakorlatilag a félidőre kialakult az a 10 pont feletti különbség, mely végig kísérte az egész találkozót. A 20 pontos Teodora Turudic lett a győztes gárda legjobbja. A spanyolok 85-52-re verték a svédeket. A mérkőzés 15 percen át alakult szorosan, a félidőre 10 ponttal elléptek a spanyolok. A harmadik negyedben pedig megduplázták az előnyüket a végül 11 ponttal záró Iris Junio vezérletével.

A B-csoportban a magyar válogatott győzelméről már hírt adtunk. A lettek 71-62-re verték a görögöket. Már az első negyedben 10 pontos különbség alakult ki. Ezt követően a görögöknek több felzárkózásuk is akadt, de nem tudtak fordítani. A lettek kulcsemberei remekeltek: Aleksa Gulbe 15, Janeta Rozentale 14 pontot szerzett.

A C-csoportban a litvánok 79-65-re múlták felül az oroszokat. Meglepően sima mérkőzés volt, mely során a harmadik negyed végére már 14 ponttal elléptek a litvánok. A győztes gárdában a Masionyte, Serkeviciute kettős remekelt: 14-14 ponttal vezették győzelemre a csapatukat. A csehek 73-57-re győzték le Szlovéniát. Itt már az első negyedben eldőltek a lényeges kérdések. Veronika Vorackova 15 pontja és 15 lepattanója a játéknap egyik legjobb teljesítménye volt.

A D-csoportban a franciák 52-43-ra múlták felül Belgiumot. Itt is már az első negyedben kialakult az a 10 pontos különbség, mely meghatározta a játék képét. Kadiatou Sissoko lett a francia válogatott legeredményesebbje 10 ponttal. Az olaszok 71-44-re kiütötték a bosnyákokat. A szoros első félidő után a harmadik negyed közepére fáradtak el a bosnyákok. A győztes gárdában a 13 pontos Martina Fassina remekelt.