U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Kanada nyerte az Amerika-bajnokságot

2017.08.14. 15:28 | Közép- és Dél-Amerika

Vasárnapról hétfőre lezárult Buenos Airesben a 2017-es Amerika-bajnokság. Kanada megvédte címét, miután 67-65-re legyőzték Argentínát.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Remek hangulatban dobták fel a labdát a finálén. Az argentinok 8-0-val kezdtek, ezt követően azonban gyorsan felzárkózott Kanada. Az első szakasz végén 18-14-es hazai előnyt regisztrálhattunk. A második negyedet argentin tripla vezette fel és ezt követően 3-6 pont között állt be a különbség. A lelkesen játszó argentin csapat jó védekezéssel és a végül 12 egységig jutó Melisa Gretter ponterős játékával tartotta előnyét. A félidőben 34-27-re mentek a hazaiak.

A harmadik negyed hozta a nagy fordulatot a döntőben. A 38-30-as hazai vezetés után Kanada 10-3-as sorozattal egyenlített. A fáradtság jeleit mutatta a lelkesen, de lényegesen szűkösebb rotációval dolgozó argentin csapat. Könnyen kerültek ziccerbe a kanadaiak, sokszor már faultok árán sem tudták megállítani őket. Végül 43-43 után a harmadik negyed utolsó három percében 56-47-re léptek el a juharlevelesek.

A negyedik negyedben 64-52-nél eldőlni látszott a mérkőzés. Argentína azonban nem adta fel. Közel 5 percig nem talált be a címvédő és ez idő alatt 65-64-nél visszavették a vezetést a hazaiak. Ekkor még két és fél perc volt hátra a találkozóból, de Débora González sérülése után elveszítették a fonalat. A végül 12 ponttal záró Kia Nurse találatával fordított Kanada. Az idegesen játszó argentinok két támadást is elhibáztak, majd a végjátékban Nirra Fields és Miranda Ayim büntetői alakították ki a végeredményt. Ha a vártnál nehezebben is, de Kanada megvédte címét.

A bronzmérkőzésen Puerto Rico 75-68-ra legyőzte Brazíliát és ezzel a bronzérem mellett megszerezte a még világbajnoki szereplésre feljogosító harmadik helyet.

A torna MVP-je a CMB Cargo UNI Győr játékosa Nirra Fields lett, az egyéni díjazottakról ITT írtunk részletesebben.