U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Győzelemmel kezdett az U14-es válogatott Szlovéniában

2017.08.17. 11:28 | Utánpótlás hírek

Csütörtök délelőtt megkezdődött az U14-es Slovenia Ball torna. A magyar válogatott az első csoportmérkőzésén 72-36-ra legyőzte Izraelt.

A nagy tornákon az első csoportmeccsek soha nem egyszerű feladatok, főleg egy kora délelőtti 9 órai kezdéssel. Az első negyedben ennek megfelelően fej-fej mellett haladtak a csapatok. Válogatottunk a második etapban 11-11 után jött lendületbe és egy 17-2-es sorozattal alakított ki nagy előnyt.

A félidőben már 29-13 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben pontgazdag játékkal folytatódott a találkozó, ahol még 11 egységet hozzátett előnyéhez a magyar csapat. A záró szakaszt is kézben tartotta válogatottunk és így magabiztos 72-36-os sikerrel kezdődött a torna.

A magyar válogatott csütörtökön 20 óra 15 perctől a házigazda Szlovénia ellen lép pályára.

Magyarország – Izrael 72-36 (9-8, 20-5, 26-15, 17-8)