U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

Veretlenül nyerte csoportját az U14-es válogatott

2017.08.18. 20:49 | Utánpótlás hírek

A magyar U14-es válogatott harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a Slovenia Ball tornán. Ukrajnát 91-51-re győzték le a magyar lányok és ezzel bejutottak az elődöntőbe. Szombaton a fináléba kerülésért Horvátország lesz az ellenfél.

A csütörtöki két mérkőzés után pénteken a még nyeretlen Ukrajna volt az ellenfél. Az első percekben 8-7-re még riválisunk vezetett, ezt követően azonban érvényesült a különbség a két gárda között. A magyar lányok 17-0-s sorozattal léptek el riválisuktól. Az első negyed végén 25-11-re vezettünk. A második etapban 40-19-nél lépte át a 20 pontot a különbség. A félidőben 48-25 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség a két gárda között. A játékrész közepén 64-34-nél már 30 ponttal vezettek a magyar lányok. Az utolsó 10 percnek 72-36-ról vágtak neki a csapatok. Válogatottunk még ezt a 10 percet is megnyerte és így 91-51-es sikert ünnepelhetett.

A magyar csapat az A-csoport élén végzet és így a szombati elődöntőben a B-csoport második helyezettje, Horvátország lesz az ellenfél. A találkozót 20 óra 15 perctől rendezik. A másik ágon 18 órától Szlovénia – Olaszország elődöntőre kerül sor.

Ukrajna – Magyarország 51-91 (11-25, 14-23, 11-24, 15-19)