U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Döntőbe jutott a Slovenia Ball tornán az U14-es válogatott

2017.08.19. 22:34 | Utánpótlás hírek

A magyar U14-es válogatott fordulatos mérkőzésen 59-52-re legyőzte Horvátországot és ezzel bejutott a Slovenia Ball döntőjébe. A fináléban a házigazda Szlovénia lesz az ellenfél.

Fej-fej melletti kiélezett küzdelem jellemezte a találkozót. Az első negyedben 4 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. Ekkor 13-9-re éppen a magyar válogatott járt előrébb, majd 14-13-ra átvették a vezetést a negyed végére a horvátok. A második etap elején még riválisunk volt lépéselőnyben, 19-17 után viszont egy 10-2-es sorozattal fordított a magyar válogatott. A félidőben 30-25-re vezettek a mieink.

A harmadik negyedben sokáig 3-5 pont között mozgott válogatottunk előnye, de az utolsó percben ismét fordítottak a horvátok. A játékrész utolsó másodperceiben azonban 41-40-nél visszavette a vezetést a magyar csapat. A negyedik szakasz első felében fej-fej mellett váltott vezetéssel haladt a két gárda, az utolsó 5 percbe 48-47-es horvát előnyről érkezett a találkozó.

A hajrába fordulva azonban a magyar válogatott egy 9-2-es sorozat végén 56-50-es előnyre tett szert. Az utolsó három percben innen a horvátok már nem tudtak fordítani, így válogatottunk 59-52-es sikerrel jutott be a fináléba. A másik elődöntőben Szlovénia szintén 59-52-re győzte le Olaszországot. A döntőt vasárnap 15 óra 45 perctől rendezik.

Magyarország – Horvátország 59-52 (13-14, 17-11, 11-15, 18-12)