U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Ausztrália nyerte az Universiade női kosárlabda tornáját

2017.08.28. 20:25 | Ausztrália

Hétfőn lezárult a 2017-es tajvani Universiade női kosárlabda tornája. A magyar válogatott helyosztójáról már hírt adtunk. A fináléban Ausztrália 85-78-ra legyőzte Japánt és ezzel 2007 után másodszor szerzett aranyérmet az Universiadén.

Fotó: uniroos.com.au

Nagy várakozás előzte meg a döntőt, hiszen két kiemelkedő játékerőt képviselő csapat csatájára készülhettünk. Ráadásul a válogatottak játékstílusából adódóan egy nagy iramú, sok mezőnykísérletet hozó látványos meccsre lehetett számítani. Ez be is igazolódott, bár az izgalmak elmaradtak.

Villámrajtot vett Ausztrália, másfél perc alatt 7-3-ra léptek el. A két gárda között már az első negyedben átlépte a 10 egységet a differencia. Végül 24-13 után egy japán triplával zárult az első negyed. A második etapban is folytatódott a japánok felzárkózása, egészen 24-22-ig kapaszkodtak fel. Ausztrália azonban egy 7-0-s sorozattal visszaállította a nagyobb különbséget. A félidő hajrájához érkezve már 14 ponttal jártak előrébb.

Fotó: 2017.taipei

A nagyszünetben 43-33 állt az eredményjelzőn. A döntést a harmadik negyed hozta el, ahol 47-37 után egy 12-2-es széria végén 59-39-nél elérte a 20 pontot Ausztrália előnye. A japánok egy pillanatig nem adták fel. Minden dicséretet megérdemel a hozzáállásuk, a küzdeni akarásuk. A 73-51-ről induló negyedik negyed elején megfelezték a hátrányukat. A döntő pillanat akkor érkezett el, amikor 73-62-nél labdát szerzett Japán, de egy indítási kísérletnél eladták azt. Ezt követően ismét növelte előnyét Ausztrália. Az utolsó másfél percben jött 10 pont alá Japán, de fordítási esélyeik nem voltak.

Ausztrália megérdemelten szerezte meg az aranyérmet. A legtöbb extra egyéni teljesítményt is náluk láthattuk, nem csak ezen a mérkőzésen, hanem az egész tornán. A döntőben Darcee Garbin 30 ponttal, 10 lepattanóval és 6 gólpasszal vezette győzelemre csapatát, de Lauren Scherf is dupla-duplát ért el 18 ponttal és 11 lepattanóval.

A bronzmérkőzésen Tajvan 81-66-ra verte Oroszországot. Fordulatos találkozó volt, ahol egy 18-0-s futás végén 33-18-ra vezetett a második negyed közepén Oroszország. A félidőre azonban 35-33-ra felzárkózott Tajvan, majd a harmadik negyed hajrájában állva is hagyták elfáradó riválisukat. A hazaiaktól a 34 pontos Yen Yu Chen játékát kell kiemelni.