U18-as Európa-bajnokság 2017, Sopron

A Villeneuve-d’Ascq is legyőzte a Jekatyerinburgot

2017.09.10. 14:14 | Európa

Vasárnap lezárult a BSCA Take-Off Trophy női tornája Charleroi városában. A Villeneuve-d’Ascq 76-68-ra legyőzte az UMMC Jekatyerinburgot az utolsó játéknapon.

Fordulatos tipikus előszezon meccset láthattunk. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül 10 perc után 15-11-re vezetett a Villeneuve-d’Ascq. A második negyedet 15-2-es sorozattal indította a Jekatyerinburg és az előnyükből 6 pont a félidőre is megmaradt. A nagyszünetben 36-30 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed bizonyult döntőnek. A Jekatyerinburg még 41-39-re vezetett, azonban az utolsó négy és fél percet 17-6-ra hozta a Villeneuve-d’Ascq. Az utolsó 10 percnek 56-47-ről vágtak neki a csapatok. Itt többször is felzárkózott az orosz gárda, de a hajrá a francia bajnoknak sikerült jobban. A keretükben a 15 pontos Nevena Jovanovic lett a legeredményesebb. A Jekatyerinburg együttesében Alba Torrens, Nika Baric

és Elena Beglova is 11-11 ponttal zárt.

A Jekatyerinburg legközelebb a hazai rendezésű tornáján lép pályára, ahol az elődöntőben az Udominate Basket lesz az ellenfelük. Ezen a tornán szerepel a Sopron Basket is, akik a másik ágon a Nagyezsda Orenburggal csatáznak.

Villeneuve-d’Ascq – UMMC Jekatyerinburg 76-68 (15-11, 15-24, 26-12, 20-21)