U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Phoenix Mercury 17 pontos hátrányból állt talpra

2017.09.11. 11:07 | WNBA

A Phoenix Mercury bejutott a WNBA elődöntőjébe, miután a rájátszás második körében 17 pontos hátrányból felállva 88-83-as győzelmet aratott a Connecticut Sun otthonában.

A mérkőzés első találatát Yvonne Turner szerezte triplából, de ezt követően a Conencticut Sun akarata érvényesült. Az első negyed végére 29-18-as előnyre tettek szert. A második etapban tovább nőtt a különbség a két gárda között. Egészen 37-20-ig léptek el a hazaiak. A két csapat között ez a 17 pont volt a legnagyobb differencia. Sokáig nem találta a ritmust a Mercury, majd 43-29 után egy 11-4-es sorozattal kezdték meg a felzárkózást.

Az 50-43-as félidő után a harmadik negyedre már teljesen kiegyenlítődött a játék képe. Sőt, egyre inkább a Mercury fölénye rajzolódott ki. Idő kérdése volt, hogy mikor fogy el teljesen a hazai előny. Végül a játékrész hajrájában Griner duplájával fordított 68-66-ra a phoenix-i együttes. Ekkor vezettek először 3-0 óta.

Az utolsó 10 percnek 68-68-ról vágtak neki a felek. Fej-fej mellett haladt a két csapat. A döntő fordulat 76-75-ös connecticut-i vezetésnél érkezett el. Egymást követő három támadásból ért el triplát a Mercury. A Sun csapatának két és fél perce lett volna 84-79 után a fordításhoz, de innen már rutinos játékosainak köszönhetően a meccs terhét fejben jobban kezelő Phoenix Mercury megőrizte előnyét.

A siker alkalmával Brittney Griner 26, Diana Taurasi 23 ponttal zárt. Yvonne Turner neve mellé 21 perc alatt 11 pontot és 4 gólpasszt jegyeztek fel. A Phoenix Mercury az elődöntőben a címvédő Los Angeles Sparks csapatával mérkőzik. Ez a párharc keddről szerdára virradóra kezdődik és az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Connecticut Sun - Phoenix Mercury 83-88 (29-18, 21-25, 18-25, 15-20)