U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Összefoglaló a 3. forduló mérkőzéseiről

2017.10.07. 22:57 | Magyar Bajnokság

Szombaton teljes fordulót rendeztek a hazai élvonalban. Részletes összefoglalónk a játéknap történéseiről.

Az Euroliga szerdai rajtja előtt a Sopron Basket sikeres főpróbát tartott, miután 95-67-re múlta felül a ZTE NKK együttesét. A ZTE 11-8-ra vezetett az első negyedben, innen 15-0-val fordított a Sopron és végig kézben tartotta az irányítást. Az első negyed végén 23-13, a félidőben 48-32 állt az eredményjelzőn. A harmadik etap elején egy 6-0-s sorozat után nőtt 20 pontra különbség és ezzel eldőlt a győztes kiléte. A folytatásban már ebben a dimenzióban mozgott a meccs. Nagyot küzdött a ZTE és a 70-46-ról induló negyedik negyedben egy 10-1-es futása is volt. A soproni csapatban a 17 pontos Yvonne Turner lett a legeredményesebb. Bemutatkozott Crystal Langhorne is, aki 14 perc alatt 4 ponttal és 3 lepattanóval zárt. A ZTE keretéből Janessa Jeffrey jutott 16 egységig.

A forduló rangadóját Cegléden játszották, ahol az Aluinvent DVTK 85-81-re legyőzte a VBW CEKK Cegléd gárdáját. Pontgazdag találkozó kerekedett, mely során jó távoli dobásokkal az első negyedben 7-8 pontos előnyt épített fel a Cegléd. A 27-20-ról induló második negyedben 5-6 pontos hátrányban megfogta a meccset a DVTK. A félidőben 48-43-as állást regisztrálhattunk. A folytatást is hasonlóan kiegyenlített játék jellemezte. Az utolsó 10 percnek 71-65-ös hazai előnyről futottak neki a csapatok. Végül egy kétperces ceglédi kosárcsendet kihasználva a DVTK 9-0-s sorozattal fordított és ezzel megszerezte a győzelmet. Monica Engelman 16 ponttal zárt a győztes gárdában. A CEKK legeredményesebbje a 19 pontos Jovana Popović lett.

A játéknap fővárosi presztízsrangadóján az MTK Budapest 65-48-ra verte a BEAC Újbudát. A szoros első negyed után 17-12-es MTK vezetés állt az eredményjelzőn. Ezt követően a BEAC még 17-17-nél egyenlíteni tudott, majd egy teljesen új meccs kezdődött. Az MTK 16-1-es sorozattal állva hagyta riválisát. A 35-22-es félidő után 40-22-re ellépett Nagy Dóra együttese. A BEAC-nak 42-30-nál még akadt egy felzárkózása, de ennél a 12 egységnél közelebb nem került. Az utolsó 10 perc elején a 20 pontot is átlépte a különbség a felek között. Ugyan a hajrában 60-48-nál ismét 12 pontra olvadt a differencia, de összességében az MTK kézben tartotta a meccset. Adamecz Lilla 15 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el a győztes gárdában. A BEAC keretében Suppán Anna jutott 12 egységig.

A CMB Cargo UNI Győr 94-70-es győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában. Fordulatos első negyedet vívott a két együttes, ahol mindkét csapatnak volt egy-egy 8-0-s futása. Végül 10 perc után 22-20-ra a Vasas vezetett. A második szakaszban 27-26-os hazai előnyig volt szoros a találkozó, majd egy 17-2-es rohanással állva hagyta riválisát a Győr. A félidőre már 53-33-as előnyt épített fel Völgyi Péter együttese. Ki kell emelni, hogy a győri csapatban Nirra Fields 20 perc után 22 pontnál járt. A folytatásban már nem volt kérdés a győztes kiléte. A Vasas kiegyenlítettebb mederben tudta tartani a találkozót, így lényegében 20 pont környékén állt be a meccs. Fields végül 26 ponttal zárt a győztes gárdában. A Vasas legeredményesebbje a 23 pontos Ezinne Kalu volt.

A pécsi presztízscsatával zárult a szombati nap, melyen a PINKK Pécsi 424 77-72-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét. A PEAC kezdte jobban a rangadót, az első negyed végére 9 pontos előnyt épített fel. A 21-12-ről induló második negyedben 9-11 pont között mozgott a differencia a felek között. A félidőben 46-35 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed nagyobb részében még 10 egység felett alakult a különbség, majd a játékrész hajrájában kezdte ledolgozni hátrányát a PINKK. A dudaszó pillanatában egy félpályás triplával 62-57-re zárkóztak fel a hazaiak. A záró szakaszban a PINKK akarata érvényesült, 63-62-nél vette át a vezetést és 69-62-nál már 12-0-s futást rögzíthettünk. A hajrában 75-70-nél még akadt a PEAC-nak egy felzárkózása, de a hazai siker nem forgott veszélyben. A győztes gárdában a 15 pontos Benke Sára lett a legeredményesebb, míg a PEAC-nál Raksányi Krisztina zárt 19 ponttal.

Sopron Basket - ZTE Női Kosárlabda Klub 95-67 (23-13, 25-19, 22-14, 25-21)
Legjobb dobók:
Sopron Basket: Yvonne Turner 17/3, Angela Salvadores 16, Jelena Milovanovic 14/6.
ZTE NKK: Janessa Jeffrey 16/6, Eli Pavel 11, Sigi Koizer 10.

VBW CEKK Cegléd - Aluinvent DVTK Miskolc 81-85 (27-20, 21-23, 23-22, 10-20)
VBW CEKK Cegléd: Jovana Popovic 19/6, Zsovár Orsolya 13/9, Medgyessy Dóra 13 (12 gólpassz).
Aluinvent DVTK: Monica Engelman 16/9, Zenta Melnika 15, Zele Dorina 14/6.

MTK-Budapest - BEAC Újbuda 65-48 (17-12, 18-10, 14-10, 16-16)
MTK-Budapest: Adamecz Lilla 15/9, Horváth Bernadett 11/9, Szabó Flóra 10.
BEAC Újbuda: Suppán Anna 12/3, Süle Krisztina 9/3, Pusztai Petra 7.

Vasas Akadémia - CMB Cargo UNI Győr 70-94 (22-20, 11-33, 20-21, 17-20)
Vasas Akadémia: Ezinne Kalu 23/3, Mérész Beatrix 14, Dombai Réka 10.
CMB Cargo UNI Győr: Nirra Fields 26/6, Cyesha Goree 18, Krivacevic Tijana 16.

PINKK Pécsi 424 - PEAC-Pécs 77-72 (19-18, 16-28, 22-16, 20-10)
PINKK Pécsi 424: Benke Sára 15/6, Ivey Slaughter 14, Shelby Cheslek 12.
PEAC-Pécs: Raksányi Krisztina 19/9, Sanja Mandic 14, Sarah Imovbioh 12.