U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Összefoglaló az ANB 3. játékhetéről

2017.10.10. 21:40 | Amatőr NB

Újabb mérkőzésekkel folytatódtak az Amatőr Bajnokság küzdelmei. Következzen összefoglalónk a 3. játékhét történéseiről.

Piros csoport

Folytatta menetelését a Csata DSE, ezúttal a DEAC DSI együttesét győzték le 98-52-re Tursics Krisztián tanítványai. Boros Dorka 21, Bernáth Réka 19 ponttal vette ki a részét a sikerből. A Nyíregyházi Kosársuli a Kiss Lenke KS otthonában aratott 98-72-es sikert. Papp Klaudia tripla-dupla közelébe került 21 ponttal, 9 gólpasszal és 7 lepattanóval. A Kecskemét pedig Révész Boróka (18 pont) és Farkas Petra (15 pont, 14 lepattanó) vezérletével a Szolnokot múlta felül 85-48 arányban.

Kiss Lenke KS - Nyíregyházi Kosársuli 72-98 (23-29, 16-29, 8-25, 25-15)
Csata Diáksport Egyesület - DEAC DSI 98-52 (25-19, 24-12, 25-12, 24-9)
Szolnoki MÁV Sportegyesület - Kecskeméti Kosárlabda Club 48-85 (13-16, 15-15, 10-21, 10-33)

Fehér csoport

A Tatai SE 76-70-re győzte le a MAFC együttesét. A szoros találkozón a negyedik negyedre maradt a döntés. A tataiaknál Lendér Lilla 26 pontját és 15 lepattanóját kell kiemelni.

MAFC - Tatai SE 70-76 (18-14, 15-24, 22-17, 15-21)

Zöld csoport

A Zöld csoportban a Vasas Akadémia, a BKG DSE, a Szeged és a PINKK is megőrizte veretlenségét. A Vasas a 23 pontos Tóth Orsolya és a 22 pontos Dombai Réka vezérletével 123-50-re győzte le az MTK Budapestet. A szigetszentmiklósi BKG DSE 86-40-re verte a Dávid Kornél Akadémiát. Doktor Anna ért el dupla-duplát a győztes gárdában 22 ponttal és 14 lepattanóval. A Szeged 87-67-es sikert ünnepelhetett a PEAC otthonában. A 24-9-es harmadik negyed döntött a felek között. A szegedieknél Kecskés Fanny 22 ponttal és 10 lepattanóval, míg Jáhni Zsófia 17 ponttal és 18 lepattanóval ért el dupla-duplát. A PINKK pedig a Baját verte 94-70-re. Raus Vivien 27 ponttal és 11 lepattanóval duplát-duplát ért el a PINKK-nél, míg Séra Nikolett 23 pontig jutott.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Dávid Kornél KA 86-40 (25-12, 20-7, 14-16, 27-5)
Vasas Akadémia - MTK-Budapest 123-50 (20-15, 39-12, 29-12, 35-11)
PEAC-Pécs-Pingvinek - Szegedi Kosárlabda Egylet 67-87 (26-16, 17-23, 9-24, 15-24)
PINKK SE - Bajai Női Kosárlabda Klub 94-70 (19-18, 25-19, 23-15, 27-17)