U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Összefoglaló az Amatőr Bajnokság 4. játékhetéről

2017.10.16. 16:56 | Amatőr NB

A Hepp Kupa első fordulója miatt mindössze korábbról elmaradt, illetve előrehozott meccseket játszottak le az Amatőr Bajnokságban. Összefoglaló.

Piros csoport

Megszerezte harmadik győzelmét a Csata DSE. Az elmúlt évad negyedik helyezettjét, a Nyíregyházi Kosársulit Tursics Krisztinán tanítványai 102-57-re múlták felül. Bernáth Réka 24, Solymosi Noémi 23, Angyal Barbara 21 ponttal vette ki a részét a sikerből. Az Aluinvent DVTK U23-as csapata az ELTE-Fortis gárdáját győzte le végig vezetve 51-42-re. Arad Zsófia 16 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplát ért el.

ELTE Fortis - Aluinvent DVTK Miskolc U23 42-51 (10-19, 8-11, 12-6, 12-15)
Csata Diáksport Egyesület - Nyíregyházi Kosársuli 102-57 (27-24, 28-14, 24-14, 23-5)

Fehér csoport

A címvédő ELTE-BEAC Újbuda Tatabányán 69-45-ös győzelmet aratott. A felek között igazán az utolsó 12-13 percben alakult ki nagy különbség. Szabó Dóra és Pusztai Petra 18-18 pontot ért el a győztes gárdában.

Tatabányai Kosárlabda Club - ELTE-BEAC Újbuda 45-69 (9-13, 11-16, 11-19, 14-21)

Zöld csoport

Megszerezte első győzelmét a PEAC-Pécs a sorozatban. Egy kiélezett találkozón a pécsiek 56-54-es sikert ünnepelhettek Székesfehérváron a Dávid Kornél KA otthonában. A győztes csapatban Demeter Nóra ért el 20 ponttal és 16 lepattanóval dupla-duplát.

Dávid Kornél KA - PEAC-Pécs-Pingvinek 54-56 (16-16, 9-22, 18-10, 11-8)