U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A második negyedben eldöntötte a meccset a Győr

2017.10.19. 20:29 | Európa Kupa

A CMB Cargo UNI Győr a második negyed elejétől kézben tartva a találkozót 76-70-re legyőzte a Nantes Reze együttesét az Európa Kupa J-csoportjában.

Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Egyik oldalra sem alakult ki 4-6 pontnál nagyobb differencia, 10 perc után pedig 20-20 állt az eredményjelzőn. A második etap bizonyult döntőnek, amikor a játék minden elemében riválisa fölé nőtt a Győr. Völgyi Péter együttese 42-24-nél már 22-4-es sorozatban volt. A félidő hajrájában faragott ugyan a hátrányán a francia csapat, de így is 44-33-ra vezetett a Győr.

Még a második negyedben összetérdelt a francia csapat egyik játékosával Simon Zsófia, aki már nem is térhetett vissza a pályára. A harmadik szakasztól kiegyenlítettebb mederben zajlott a küzdelem. A Győr szűkebb rotációval is magabiztosan őrizte 10 pont környéki előnyét. Az utolsó 10 percnek 58-44-ről vágtak neki a csapatok. A Nantes nagy erőket mozgósítva többször is felzárkózott 6-7 pontra. Egy tripla után az utolsó másfél percben még 69-62-nél megközelítették a győrieket. A hajrában azonban nem remegtek meg a kezek, így egy értékes győri siker született.

CMB Cargo UNI Győr - Nantes Reze 76-70 (20-20, 24-13, 14-11, 18-26)