U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Összefoglaló az Euroliga 2. fordulójáról

2017.10.20. 14:01 | EuroLiga

Szerdán és csütörtökön a második fordulót rendezték a női kosárlabda Euroligában. A Sopron sikeréről, illetve honosított játékosaink szerepléséről már beszámoltunk. Most következzen a játékhét teljes összefoglalója.

Az A-csoportban magyar szempontból a legfontosabb a Sopron Basket 73-70-es lengyelországi győzelme volt. Ezen nyolcas rangadójára Isztambulban került sor, ahol a 2014-es és a 2015-ös Euroliga-győztes csapott össze. A Galatasaray 82-77-re verte az USK Prahát. A félidőben ugyan 43-36-os előnyben volt a cseh gárda, de a harmadik etapban egyenlítettek a törökök. Az 55-55-ről induló záró szakaszban 68-64 után egy 12-2-es sorozattal fordított a Galatasaray és ez döntőnek bizonyult. A sikerből Allie Quigley 26 ponttal és 6 gólpasszal vette ki a részét.

A címvédő Dinamo Kurszk 83-68-ra verte a francia bajnoki címvédő Villeneuve d`Ascq gárdáját. A Kurszk lényegében a 23-9-es első negyeddel eldöntötte a győztes kilétét. Ezt követően sem engedte azonban el a meccset a francia együttes. A harmadik negyedben egy 8-0-s sorozat végén 58-51-re zárkóztak fel. Ennél közelebb viszont már nem kerültek. A csoport negyedik mérkőzésén a Bourges 78-66-os győzelmet aratott a Castors Braine otthonában. A 20-10-es harmadik negyed döntött a csapatok között.

Dinamo Kurszk - Villeneuve d`Ascq 83-68 (23-9, 28-27, 14-21, 18-11)
Galatasaray - ZVVZ USK Praha 82-77 (21-18, 15-25, 19-12, 27-22)
CCC Polkowice - Sopron Basket 70-73 (22-10, 14-28, 15-14, 19-21)
Castors Braine - Tango Bourges Basket 66-78 (16-14, 20-24, 10-20, 20-20)

A B-csoportban rendezték a 2. forduló rangadóját, melyen a Salamanca 56-43-ra legyőzte a Jekatyerinburgot. A szoros első negyed után a második szakaszban 32-21-nél már 11 ponttal vezetett a Salamanca. Innentől kezdve a spanyol bajnok végig őrizte az előnyét. A 32-26-os félidő után a harmadik negyedben 4 pontra, a negyedikben pedig 3 egységre ugyan felzárkózott a Jekatyerinburg, de egyszer sem tudtak fordítani. A győztes gárda legeredményesebbje a 15 pontos Chrissy Givens lett.

A Famila Schio kisebb meglepetésre 62-49-re múlta felül a Fenerbahce-t. A két csapat 32 percen át fej-fej mellett haladt. A záró szakasz elején azonban 43-42 után a Schio 10-2-es sorozattal lépett el és innentől kezdve már kézben tartotta a mérkőzést. A francia különítmény remekelt az olasz együttesben, a Yacoubou-Miyem kettős 13-13 ponttal vette ki a részét a sikerből. Eva Lisec pedig 10 ponttal és 7 lepattanóval zárt.

A másik két pályán érvényesült a papírforma. Az Orenburg az első negyed közepétől végig vezetve 63-58-ra nyert a Wisla Krakow csarnokában. Itt Emma Cannon 24 pontját kell kiemelni. A Yakin Dogu Universitesi pedig 80-56-os győzelmet aratott a Lattes Montpellier otthonában. Klasszis különbség mutatkozott a két együttes között. Már a félidőben 46-28-ra vezetett a török bajnok. A harmadik negyedben 20 pont felett állandósult a különbség és a YDÜ sikere egy pillanatig nem forgott veszélyben. Courtney Vandersloot 30 perc alatt 11 ponttal és 10 gólpasszal dupla-duplát ért el.

Wisla Can Pack Krakow - Nagyezsda Orenburg 58-63 (13-14, 14-21, 15-13, 16-15)
Lattes Montpellier - Yakin Dogu Universitesi 56-80 (13-25, 15-21, 12-19, 16-15)
Perfumerías Avenida - UMMC Jekatyerinburg 56-43 (14-17, 18-9, 11-11, 13-6)
Famila Schio - Fenerbahçe 62-49 (14-9, 15-13, 9-17, 24-10)