U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Szekszárd őrizte meg a veretlenségét, hazai pályán nyert a Sopron és a ZTE

2017.10.22. 20:59 | Magyar Bajnokság

Vasárnap három mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. A játéknap rangadója a Szekszárd győri sikerét hozta. A Sopron és a ZTE hazai pályán ünnepelhetett győzelmet.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 79-74-es győzelmet aratott a CMB Cargo UNI Győr otthonában. A győrieknél Simon Zsófia nem lépett pályára, szekszárdi oldalon Maja Erkic ott volt a csapatban. A veretlenek rangadója pontgazdag és fordulatos első negyeddel indult, ahol 4 egységnél jobban egyik gárda sem tudott ellépni. Végül 10 perc után 26-25-re vezettek a győriek. A félidőig nem változott a játék képe, a nagyszünetben 48-45-ös győri előnyt regisztrálhattunk. A harmadik etap két győri találattal indult, de 7 pontos hátrányból a Szekszárd a játékrész végére 61-60-ra fordított. Az utolsó 10 percben végig a tavalyi ezüstérmes járt előrébb. Két tripla után 71-64-nél regisztrálhattuk a legnagyobb különbséget. A végjátékban felzárkózott egy pontra, de fordítani nem tudott a Győr. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik Czank Tímea bokasérülése, melyet a harmadik negyed elején szenvedett el. Ezt követően az utolsó 10 percben térhetett vissza.

A Sopron Basket 84-51-re verte a VBW CEKK Cegléd együttesét. A ceglédi együttesben nem lépett pályára Nagy-Bujdosó Nóra, ennek ellenére az első félidő még szorosabban alakult. A Sopron 9-2-vel kezdett, de ezt követően 12-12-nél már egyenlő volt az állás. Az első szakasz végén 20-16-os hazai előnyt regisztrálhattunk. Az első fordulat 20-20 után jött el, amikor 12-2-es sorozattal állva hagyta riválisát a Sopron. A 40-29-ről induló harmadik negyedben egy újabb 8-0-s széria hozta el a döntést. Ezt követően már 20 pont felett állandósult a különbség. Az utolsó 10 percnek 62-37-ről vágtak neki a felek és szép triplákkal ekkor már 30 egység fölé növelte előnyét a Sopron. A találkozón meghúzódott Jelena Milovanovic lovagló-izma, így elővigyázatosságból a második félidőben nem lépett pályára.

A játéknap harmadik mérkőzését nagy fordulatok jellemezték, melyek végén a ZTE NKK 60-56-ra legyőzte a PEAC-Pécs gárdáját. Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A 18-18-ról induló második negyedben jellemzően pár ponttal a pécsiek jártak előrébb, akik a félidőben is 36-32-re vezettek. A döntést a harmadik negyed hozta el, amikor 39-39 után 13-2-es sorozattal ellépett riválisától a ZTE. Ezt a periódust Gáspár Dávid együttese 20-5-re nyerte. A negyedik negyedben a pécsiek többször is felzárkóztak egy pontra, de a szoros végjátékból a ZTE NKK jött ki győztesen.

CMB Cargo UNI Győr - Atomerőmű KSC Szekszárd 74-79 (26-25, 22-20, 12-16, 14-18)