U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Megkezdődtek a CEWL küzdelmei, a Flying Foxes Horváth Lillával Brnóban szerepelt

2017.10.24. 15:15 | CEWL

Az elmúlt héten a női kosárlabda nemzetközi kupái közül a CEWL sorozat küzdelmei is megkezdődtek. Az első fordulóban a bécsi Flying Foxes, melynek színeiben idén Horváth Lilla révén van magyar kötődés, a ®abiny Brno otthonában lépett pályára.

Ahogy arról korábban már hírt adtunk, idén nyolc csapat vesz részt a CEWL sorozat küzdelmeiben. Az A-csoportot a ®abiny Brno, az Olimpia Brasov, a Flying Foxes és a CSU Alba Iulia alkotja, míg a B-csoportban az SB© Ostrava, a BC Pharmaserv Maburg, a CSU Cluj-Napoca és a CSM Satu Mare kapott besorolást.

Az első fordulóban az osztrák bajnoki címvédő bécsi Flying Foxes a ®abiny Brno vendége volt. Fordulatos találkozót vívott a két csapat, mely során a harmadik negyed végén még 9 ponttal az osztrák együttes vezetett. Végül azonban a házigazda Brno 79-75-ös győzelmet aratott. Horváth Lilla 22 és fél percet töltött a pályán, 12 ponttal és 5 lepattanóval zárt.

Az első forduló másik két mérkőzésén az Brassó a Gyulafehérvárt, míg a Marburg az Ostravát győzte le.

A-csoport

®abiny Brno - Flying Foxes SVS Post 79-75 (15-23, 17-14, 16-20, 31-18)
CSTBv Olimpia Brasov - CS Universitatea Alba Iulia 81-75 (25-13, 14-12, 24-21, 18-29)