U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Kurszk nyerte az orosz Euroligás rangadót

2017.10.30. 15:10 | Oroszország

Szombattól hétfőig öt mérkőzést rendeztek az orosz élvonalban. Egy Euroligás rangadóra is sor került.

A Dinamo Kurszk 74-60-as győzelmet aratott a Nagyezsda Orenburg otthonában. A két csapat között már a félidőre 10 pont feletti differencia alakult ki. Onnantól a Kurszk végig őrizte az előnyét. A győztes gárdában Nneka Ogwumike 15, Angel McCoughtry 13 ponttal zárt. Orenburgi részről a 21 egységig jutó Emma Cannon lett a legeredményesebb.

Az UMMC Jekatyerinburg hozta a kötelezetőt, miután 89-41-re verték a Novoszibirszk gárdáját. A 27-9-es harmadik negyed alakította ki az igazán nagy differenciát a felek között. Az orosz játékosok kaptak sok lehetőséget Olaf Langétól: Elena Beglova 13, Tatiana Petrushina és Olga Arteshina 12-12 ponttal zárt.

Szpartak Noginszk - Inventa Kurszk 61-71
Szpartak Moszkva - MBA Moscow 81-73
Nagyezsda Orenburg - Dinamo Kurszk 60-74
Enisey Krasnojarszk - Dinamo Moszkva 77-65
UMMC Jekatyerinburg - Dinamo Novoszibirszk 89-41