U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Nagyot küzdött, de elfáradt a Cegléd a Landes ellen

2017.11.02. 20:54 | Európa Kupa

A VBW CEKK Cegléd hazai pályán 76-59-es vereséget szenvedett a Basket Landes gárdájától az Európa Kupa G-csoportjában és így komoly lépéshátrányba került a továbbjutásért zajló versenyfutásban.

A mérkőzés előtt ünnepi pillanatokra került sor, hiszen a nyáron a francia csapathoz igazoló Maja Skoricot köszöntötték. Jól kezdett a CEKK, 17-10-nél már 7 pont volt az előny. Az első szakasz végén 22-16 állt az eredményjelzőn. A második etapban 25-24-re felzárkóztak a franciák, de innen ismét sikerült növelni a differenciát. A CEKK 35-28-nál ismét ellépett 7 egységgel, a félidőben pedig 35-31-es állást rögzíthettünk.

A harmadik negyedben kiegyenlítettebbé vált a játék képe. A vendégek 39-39-nél egyenlítettek, majd két tripla után 47-45-nél a vezetést is átvették. Az utolsó 10 percnek 51-48-ról vágtak neki a csapatok. A ceglédi együttes még 57-55-re felzárkózott, de innen egy 15-0-s futással végleg leszakította elfáradó ellenfelét a Landes. A Cegléd nagyot küzdött, az utolsó percekben azonban már nem volt kérdés a győztes kiléte.

VBW CEKK Cegléd - Basket Landes 59-76 (22-16, 13-15, 13-20, 11-25)