U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Kassa nyerte a szlovák csúcsrangadót, a Rózsahegy Pozsonyban aratott győzelmet

2017.11.04. 21:04 | Szlovákia

A válogatott szünet előtti utolsó fordulót rendezik a hétvégén Szlovákiában. A csúcsrangadón a Kassa legyőzte a Pöstyént. Eközben a Rózsahegy a Slovan Bratislavát verte.

Az MBK Ruzomberok 65-44 arányban múlta felül a Slovan Bratislavát. A hosszú oroszországi túra után nehezebben találták a ritmust a rózsahegyiek, de a félidőre így is 36-22-re léptek el. A harmadik negyedben 4 pontra felzárkózott a pozsonyi gárda. Végül azonban 42-33-ről futottak neki az utolsó 10 percnek a csapatok. Itt megduplázta a különbséget a Ruzomberok. Bozóki Bettina a 65-44-es siker alkalmával 24 és fél percet töltött a pályán, 5 pontot és 4 lepattanót jegyeztek fel a neve mellé.

A bajnoki csúcsrangadón a Good Angels Kosice 64-50-re múlta felül a Pieą»anské Čajky együttesét. A két csapat 26 percen át fej-fej mellett haladt. Végül a kassaiak 39-37 után egy 10-2-es futással léptek el riválisuktól. A 49-39-ről induló negyedik negyedben 9 pontnál közelebb a Pöstyén nem került. A 17 pontos Romana Stehlikova, a 12 egységig jutó Devereaux Peters és a dupla-duplát (11 pont, 14 lepattanó) elérő Anna Jurcenkova vezette Good Angels Kosice végül magabiztos győzelmet ünnepelhetett.

BK Slovan Bratislava – MBK Ruľomberok 44-65
BAM Poprad – ©BK ©amorín 61-52
Good Angels Koąice – Pieą»anské Čajky 64-50