U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Lucca nyerte a forduló rangadóját Olaszországban

2017.11.06. 20:17 | Olaszország

Immár a 6. forduló küzdelmeire került sor az olasz élvonalban. A hétvége rangadóján a címvédő Lucca a Ragusát verte. A Schio és a Velence hozta a kötelezőt.

A Lucca egy végig kiélezett mérkőzésen 58-56-ra múlta felül a Ragusát. Végig fej-fej mellett haladt a két gárda 5-6 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. A harmadik etapban úgy nézett ki, hogy a Ragusa lehet a befutó. A záró szakaszban azonban a 19 pontos Binta Drammeh vezette Lucca fordított és megnyerte a találkozót.

A Famila Schio 76-64-re győzte le a Vigarano gárdáját. Három negyeden át kifejezetten jól tartotta magát a középmezőnyhöz tartozó gárda. A játékrész végén 54-53-ra még a Vigarano vezetett, de az utolsó 10 percet 23-10-re hozta a Schio és ezzel megszerezte a kötelező győzelmet. Eva Lisec 19 ponttal és 12 lepattanóval vette ki a részét a sikerből.

A Reyer Venezia 82-57-re kiütötte a Torinót. A félidőre 15 pontos különbség alakult ki a két együttes között. A velencei gárdában a 19 egységig jutó Riquna Williams lett a legeredményesebb.

Famila Wuber Schio - Meccanica Nova Vigarano 76-64
Treofan Battipaglia - Saces Mapei Givova Dike Napoli 62 - 67
Passalacqua Trasporti Ragusa - Gesam Gas&Luce Lucca 56-58
Pall. Femm. Broni 93 - Fila San Martino 61-64
Umana Reyer Venezia - Fixi Piramis Torino 87-52