U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Összefoglaló az Amatőr Bajnokság 8. játékhetéről

2017.11.13. 22:49 | Amatőr NB

Az elmúlt héten négy mérkőzéssel folytatódtak az ANB küzdelmei. Következzen rövid összefoglalónk.

Piros csoport

A DEAC-DSI nagy csatában 55-54-es győzelmet aratott az ELTE Fortis otthonában. A győztes csapatban Száva Dorina remekelt, aki 20 ponttal zárt, közte a mérkőzés utolsó másodperceiben a sorsdöntő 2+1-es helyzettel. Ezzel a DEAC-DSI már a harmadik sikerét aratta, míg az ELTE-Fortis még nyeretlen.

ELTE Fortis - DEAC DSI 54-55 (10-14, 8-12, 22-13, 14-16)

Fehér csoport

Megszerezte első győzelmét a ZTE NKK második csapata, miután 77-65-re múlta felül a Tatát. Varga Kamilla 21, Vinczi Virág 19, Jurkó Noémi 18 ponttal zárt a győztes gárdában, mely a félidőre kialakította a döntő különbséget. Az Ajka második mérkőzését is megnyerte, a MAFC együttesét 87-54-re múlták felül. A győztes gárdában Balsay Rita 23 ponttal, 10 lepattanóval, míg Csikász Anna 16 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát.

ZTE NKK II. - Tatai SE 77-65 (26-15, 23-18, 12-16, 16-16)
Ajka - Cserpes Trudi - MAFC 87-54 (24-8, 11-14, 21-16, 31-16)

Zöld csoport

Két veretlen csapat rangadójára került sor, melyen a Szeged 67-60-as sikert ünnepelhetett a PINKK otthonában. A fordulatos találkozón a végjátékban 60-55 után egy 12-0-s szegedi sorozat döntötte el a győztes kilétét. Radócz Fanni 20 ponttal zárt, míg Jáhni Zsófia 18 ponttal és 15 lepattanóval ért el dupla-duplát.

PINKK SE - Szegedi Kosárlabda Egylet 60-67 (19-22, 17-16, 7-15, 17-14)