U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Hosszabbításos győzelemmel mutatkozott be a Csata DSE Sopronban

Megkezdődött Sopronban az U16-os Bajnokok Tornája. A Csata DSE hosszabbítás után 58-54-re győzte le a cseh Basket Slovanka gárdáját.

A két csapat az első negyedben fej-fej mellett haladt, végül 10 perc után 12-10-re vezetett a Csata DSE. A második negyedben 18-17 után a cseh gárda egy 7-0-s sorozattal a félidőig 24-18-ra fordított. A harmadik etapot azonban 8-0-val indította a Csata DSE és ezzel visszavetette a vezetést. Innentől kezdve nem alakult ki nagy különbség egyik oldalra sem.

A negyedik negyednek 32-29-es magyar előnyről vágtak neki a csapatok. Ebben a periódusban váltott vezetéssel haladt a két gárda. Végül 47-45-ös Csata DSE előny után az utolsó percben egyenlítettek a csehek, így jöhetett a ráadás. A hosszabbításban sem változott a játék képe, de 52-52 után a hajrában a magyar együttes bizonyult pontosabbnak.

A Csata DSE együttesében Várszegi Réka 24, Boros Júlia 16 ponttal zárt. Legközelebb szombaton déli 12 órától a Reyer Venezia ellen lép pályára a Csata DSE. Az első játéknap második magyar érdekeltségű mérkőzésén 17 órától a Soproni Darazsak Akadémia ellenfele a ZKK Cinkarna Celje lesz.

Csata DSE - Basket Slovanka 58-54 (12-10, 6-14, 14-5, 15-18, 11-7)