Világbajnokság 2018

Összefoglaló a székesfehérvári BasketGirls Superchallenge torna 2. napjáról

2017.11.25. 22:03 | Basketgirls Superchallenge

Szombaton hat mérkőzéssel folytatódott a székesfehérvári BasketGirls Superchallenge torna. Rövid összefoglaló, eredmények, statisztikák.

A játéknap első találkozóján a Budapest válogatott végig vezetve 107-20-ra verte a Kassát. A Budapest válogatottban minden nevezett játékos pályára lépett, a szakmai stáb 13 és 20 perc között osztotta el a perceket. 39 szerzett labdával és 21 gólpasszt kiosztva fejezte be a meccset a magyar csapat. A Budapest válogatott a második találkozóján is 100 pont fölé jutott, miután az olasz Stellazzurrát 101-16-ra sikerült felülmúlni. Az arányok hasonlóak voltak a délelőtti találkozóhoz, mindenki lehetőséget kapott és ezúttal a 30 gólpassz, 48 szerzett labda mutatja a fölényt.

A Soproni Darazsak Akadémia egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a napot. A délelőtti programban az Ostrava együttesével szemben hatalmas izgalmak közepette, hosszabbítás után 72-71-re maradtak alul a soproniak. Ekkor Pfeiffer Virág lett a legeredményesebb 25 ponttal és 13 lepattanóval. A Kassát 52-39-re múlta felül a Soproni Darazsak Akadémia. A 17-9-es harmadik negyed döntött a két gárda között. Soproni oldalon Pfeiffer Virág, Berki Georgina és Tarr Sára 12-12 pontot ért el.

A Dávid Kornél KA 90-30-as vereséget szenvedett a ZKK Tresnjevka gárdájától. A 8 pontos Dávid Mia lett a legeredményesebb. A horvátok két győzelmet ünnepelhettek szombaton, miután a játéknap utolsó mérkőzésén az olasz Stellazzurrát is legyőzték 62-33-ra.

Young Angels Kosice – Budapest válogatott 20-107 (8-25, 5-32, 6-10, 1-40)
Soproni Darazsak Akadémia – SBS Ostrava 71-72 (13-19, 17-6, 14-25, 21-15, 6-7)
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – ZKK Tresnjevka 2009 30-90 (13-29, 7-18, 6-25, 4-18)
Budapest válogatott – Stellazzurra Basketball Academy 101-16 (21-10, 34-2, 16-2, 30-2)
Young Angels Kosice – Soproni Darazsak Akadémia 39-52 (9-8, 12-16, 9-17, 9-11)
Stellazzurra Basketball Academy – ZKK Tresnjevka 2009 33-62 (14-13, 8-18, 11-18, 0-13)