U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Szekszárd nyerte a rangadót, a PINKK Cegléden győzött, a PEAC második sikerét aratta

2017.11.26. 21:31 | Magyar Bajnokság

Vasárnap három mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. A csúcsrangadón a KSC Szekszárd 13 ponttal legyőzte a Sopront, a PINKK utolsó másodperces triplával nyert Cegléden, a PEAC 10 ponttal verte a Vasast.

Az elmúlt évad bajnoki döntőjének párosítása ismétlődött az Atomerőmű KSC Szekszárd és a Sopron Basket összecsapása alkalmával. A szekszárdiak végig vezetve 66-53-as győzelmet arattak. Zeljko Djokic együttese 9-2-vel kezdett, majd 18-8-ra is vezetett az első negyedben. A játékrész végére azonban 19-15-re felzárkózott a Sopron. A jó iramú találkozón a második szakasz első felében még 7-8 pont környékén alakult a differencia, majd 29-21 után egy 9-1-es sorozattal zárkózott fel a Sopron. A félidőben 33-30-as előnyben volt a Szekszárd.

A harmadik negyedben ismét tudta növelni előnyét a Szekszárd. 44-35-nél már Roberto Iniguez időkérése miatt állt a játék. A Sopron 46-40-ig felzárkózott, de a játékrész utolsó két találatát a hazaiak szerezték, amivel 10 pontra ugrott a differencia. A záró szakaszban nem forgott veszélyben a szekszárdi siker. A Sopronnak 55-47-nél ugyan akadt egy kisebb felzárkózása, de ezt követően a 15 pontot is elérte a különbség. A szekszárdi együttesben a 18 pontos Studer Ágnes lett a legeredményesebb, míg soproni oldalon Yvonne Turner zárt 11 egységgel.

A PINKK Pécsi 424 60-57-es győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában. A PINKK 7-0-val kezdte a mérkőzést, de ezt követően az első negyed végére fordított a CEKK. A 20-17-ről induló második negyedet igencsak pontszegény játék jellemezte. A csapatok fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak. A félidőben 29-27-es ceglédi előnyt rögzíthettünk. A harmadik negyedben 35-32-es PINKK-vezetés után a CEKK 16-4-es sorozattal fordított és 48-39-re lépett el.

A harmadik játékrész végén 48-41 állt az eredményjelzőn, majd a záró szakasz elején 52-42-nél már 10 ponttal is vezetett Cziczás László együttese. A folytatásban azonban a PINKK akarata érvényesült és egy 11-0-s futást bemutatva az utolsó három percbe érkezve 53-52-re fordított. Innentől a végjátékban már nem alakult ki nagy különbség. 55-53 után a PINKK, majd 57-55 után a CEKK tudott egyenlíteni. Az utolsó támadás joga 57-57-nél 4 másodperccel a vége előtt a PINKK-nél volt és a végül a 15 pontig jutó Tina Jakovina dudaszós triplájával Jens Tillmann együttese megszerezte a győzelmet.

A PEAC-Pécs 82-72-re győzte le a Vasas Akadémiát. A PEAC a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, 20-7-re is vezetett Gabriel Carrasco gárdája. A folytatásban azonban 24-19-re felzárkózott a Vasas. A második etap is hasonló forgatókönyv szerint alakult, 39-25-nél már 14 pontos előnnyel gazdálkodhatott a PEAC. A félidőre azonban ismét faragott a hátrányából a Vasas. 20 perc után 45-38-as állást rögzíthettünk.

A harmadik negyed hozta a legkiegyenlítettebb játékot, mely során a Vasas egészen 51-49-ig felkapaszkodott. Ezt követően azonban a játékrész hajrájában ismét lépéselőnybe került a PEAC. Az utolsó 10 percnek 61-54-ről futottak neki a csapatok. Ebben a periódusban ismét 10 egység fölé növelte előnyét a hazai gárda. A Vasasnak 80-72-nél még akadt egy kisebb felzárkózása, de a PEAC győzelme nem forgott veszélyben. A PEAC-nál a 18 pontos Sarah Imovbioh, míg a Vasasnál a 21 pontos Jefimija Karakasevic lett a legeredményesebb.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Sopron Basket 66-53 (19-15, 14-15, 17-10, 16-13)