Lezárult a BasketGirls Superchallenge torna Székesfehérváron

2017.11.26. 19:16 | Basketgirls Superchallenge

Vasárnap négy mérkőzéssel lezárult a székesfehérvári BasketGirls Superchallenge torna. Rövid összefoglaló, eredmények, statisztika.

A Budapest válogatott veretlenül zárt a tornán, miután az utolsó napon 84-37-re múlta felül a ZKK Tresnjevka gárdáját. A 29-5-ös második negyed döntötte el a győztes kilétét. A Budapest válogatottban ismét minden nevezett játékos pályára lépett 13-20 perc között elosztva a játékperceket.

A Soproni Darazsak Akadémia 66-40-ra verte az olasz Stellazzurrát. A negyedik negyedet 21-2-re megnyerve szerezte meg a győzelmet a soproni csapat, melyben a 17 pontos Pfeiffer Virág lett a legeredményesebb.

A Dávid Kornél KA 99-37-re alulmaradt az SBS Ostravával szemben. A 11 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát elérő Ugrics Blanka emelkedett ki a magyar csapatból, mely az első negyedben került nagyobb hátrányba. Az Ostrava volt a záró nap duplázója. A DKKA mellett a Kassát is magabiztosan győzték le.

SBS Ostrava – Young Angels Kosice 71-46 (12-11, 22-12, 21-15, 16-8)
Soproni Darazsak Akadémia – Stellazzurra Basketball Academy 66-40 (15-2, 14-20, 16-16, 21-2)
Budapest válogatott – ZKK Tresnjevka 2009 84-37 (22-14, 29-5, 10-10, 23-8)
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – SBS Ostrava 37-99 (1-27, 9-32, 11-26, 16-14)