Világbajnokság 2018

A Szekszárd és a Győr győzelme vasárnap

2017.12.03. 22:40 | Magyar Kupa

Vasárnap két mérkőzéssel folytatódott a hazai élvonal 9. fordulója. A Szekszárd a DVTK-t, míg a Győr az MTK-t győzte le.

A forduló rangadóján az Atomerőmű KSC Szekszárd 59-55-re verte az Aluinvent DVTK-t. A találkozó a legnagyobb videómegosztón visszanézhető. Ebből is kirajzolódik, hogy egy küzdelmes összecsapás kerekedett, mely során a védekezés dominált. Az első negyedben 12-4-es előnyre tett szert a DVTK, majd a játékrész végére 15-10-re felzárkózott a Szekszárd. A második szakaszban 17-14-es miskolci előny után 16-2-es sorozattal hagyta állva riválisát a listavezető. A félidőben pedig 32-24 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedre ismét fordult a játék képe, ezúttal a DVTK mutatott be 8-2-es sorozatot, amivel 34-32-re felzárkózott. Folytatódott a hullámvasút, hiszen ezt követően ismét ellépett 8 ponttal a Szekszárd, majd a játékrész végére 45-45-nél egyenlített a DVTK. Az utolsó 10 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A DVTK 50-49-es vezetése után 10-2-es sorozattal lépett el a Szekszárd. A DVTK-nak még volt felzárkózása. Az utolsó percben egy hazai sportszerűtlen hiba után ugyanis adódott lehetőség a DVTK előtt, de ebből nem tudott pontokat elérni és ez döntőnek bizonyult.

A CMB Cargo UNI Győr 92-53-ra múlta felül az MTK Budapestet. A Győr 7-0-val kezdett és már az első szakaszban átlépte a 10 egységet a differencia. Végül 10 perc után 24-16 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban 32-26-ra felzárkózott az MTK. Ezt követően azonban a félidőre 48-31-re ellépett a Győr. A harmadik negyedben már gyorsan nőtt a differencia a felek között és a Győr végig kézben tartva az irányítást magabiztos győzelmet aratott.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Aluinvent DVTK 59-55 (10-15, 22-9, 13-21, 14-10)