U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Összefoglaló az Amatőr Bajnokság 11. játékhetéről

2017.12.05. 18:15 | Amatőr NB

Legutóbbi összefoglalónk óta kilenc mérkőzéssel folytatódtak az ANB küzdelmei. Teljes eredménylista és a bajnokság állása.

Piros csoport

A Csata DSE és a TFSE rangadójáról külön összeállításban írtunk. A Csata DSE végül 62-60-as győzelmet aratott és ezzel megőrizte veretlenségét. A DEAC 75-51-re verte a Kiss Lenke KS együttesét. Foltin Blanka 21 ponttal és 19 lepattanóval ért el dupla-duplát a győztes gárdában. A Szolnok pedig az ELTE-Fortis-t múlta felül 80-43-ra. Bozsó Katica (21 pont, 10 lepattanó) és Munkácsi Enikő (13 pont, 10 lepattanó) is dupla-duplát ért el.

TFSE - Csata Diáksport Egyesület 60-62 (16-13, 16-13, 14-14, 14-22)
DEAC DSI - Kiss Lenke KS 75-51 (12-13, 15-18, 16-6, 32-14)
Szolnoki MÁV Sportegyesület - ELTE Fortis 80-43 (14-6, 14-16, 21-10, 31-11)

Fehér csoport

Az Ajka megőrizte veretlenségét, miután végig vezetve 85-65-re múlták felül a Széchenyi Kosárlabda Akadémiát. Balsay Rita 25 ponttal és 11 lepattanóval emelkedett ki a győztes csapatból. A címvédő BEAC-Újbuda 71-55-re győzte le a MAFC-ot. Mindössze hat játékossal teljesítette a meccset a BEAC, mely a harmadik negyedben így is eldöntötte a találkozót. Angyal Nikolett (18 pont, 14 lepattanó) és Kovács Vanessza (10 pont, 12 lepattanó) dupla-duplát ért el, de Szabó Dóra is 18 ponttal zárt. A ZTE NKK második csapata Szombathelyen aratott 62-50-es sikert a 19 pontos Kovács Georgina vezetésével.

Szombathelyi Egyetem - ZTE NKK II. 50-62 (11-16, 15-15, 19-12, 5-19)
Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr - AJKA - Cserpes Trudi 65-85 (14-23, 13-19, 25-16, 13-27)
BEAC Újbuda - MAFC 71-55 (23-14, 13-14, 21-17, 14-10)

Zöld csoport

A Vasas Akadémia 89-62-re győzte le a Szegedet. Az utolsó 15 percben alakult ki a nagyobb különbség. Dombai Réka 25 ponttal, 10 szerzett labdával és 8 gólpasszal vezette győzelemre a Vasast. A szigetszentmiklósi BKG DSE 48-42-re győzte le a PINKK SE csapatát. Shirian Fatime 14 ponttal és 13 lepattanóval ért el dupla-duplát. A Petőfi SE pedig a PEAC alakulatát múlta felül 78-69-re. Czirják Noémi 29, Pap Regina 24 pontot ért el a győztes gárdában.

Vasas Akadémia - Szegedi Kosárlabda Egylet 89-62 (16-13, 24-24, 23-9, 26-16)
BKG DSE Szigetszentmiklós - PINKK SE 48-42 (14-9, 13-14, 13-11, 8-8)
FONTI TRANS-Petőfi SE - PEAC-Pécs-Pingvinek 78-69 (19-16, 11-22, 24-18, 24-13)