U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

Két hely már elkelt a Hepp Kupa négyes döntőjében

2017.12.11. 21:54 | Hepp Kupa

Zajlanak a Hepp Kupa negyeddöntő párharcai. Két hely már elkelt, szerdán és vasárnap pedig a Final Four másik két pozíciója is gazdára talál.

Az első negyeddöntőben a szigetszentmiklósi BKG DSE 68-62-es győzelmet aratott Kecskeméten. Szoros mérkőzés volt, de a harmadik negyed hajrájától 53-53 után végig a BKG DSE vezetett, melynek keretében a 19 pontot és 7 lepattanót jegyző Ruttner Réka lett a legeredményesebb.

A Szeged a Nyíregyházát 75-59-re győzte le. A szoros első félidő után a harmadik negyedben nőtt 10 pont fölé a különbség. Jáhni Zsófia 21 ponttal és 14 lepattanóval ért el dupla-duplát.

Még két párharc van hátra a negyeddöntők sorából. Szerdán 18 órától a Csata DSE és a ZTE NKK második csapata csap össze. A részletes beharangozónk óta hivatalossá vált, hogy a címvédő BEAC-Újbuda december 17-én, vasárnap 19 órától fogadja a Tatabányát.