Világbajnokság 2018

Fájó vereséggel zárták az évet Bozóki Bettináék

2017.12.16. 20:36 | Szlovákia

A hétvégén rendezték a szlovák élvonalban a 2017-es naptári esztendő utolsó bajnoki fordulóját. Az MBK Ruzomberok Bozóki Bettinával a soraiban hazai pályán 59-53-ra alulmaradt a Pöstyén gárdájával szemben.

Hullámzó találkozó volt, ahol a félidőre 8 pontos, 32-24-es előnyre tett szert a Pieą»anské Čajky. A harmadik etap végére azonban a rózsahegyiek 39-28 után 14-3-as sorozattal kiegyenlítettek. A záró szakaszban 53-52-es hazai vezetés után a Pöstyén az utolsó két percbe érve visszavette a kezdeményezést és végül nagy csatában behúzta a győzelmet. Bozóki Bettina közel 22 perc alatt 4 pontot és 4 lepattanót ért el.

A szlovák élvonal kapcsán a téli szünethez érkezve nagy meglepetésről nem számolhatunk be. A tabellát a Kassa 13 győzelemmel veretlenül vezeti. A Pöstyén 11 sikerrel és 1 vereséggel áll, míg a Rózsahegy 9 győzelemmel és 4 vereséggel foglalja el a tabella harmadik helyét.