Világbajnokság 2018

Kialakult a Final Four mezőnye a Hepp Kupában

2017.12.18. 17:54 | Hepp Kupa

A Szeged és a BKG DSE után a címvédő BEAC Újbuda, illetve a Csata DSE is biztosította helyét a Hepp Kupa négyes döntőjében.

A címvédő BEAC Újbuda 68-30-ra múlta felül a Tatabányát. A találkozón az Aluinvent DVTK elleni élvonalbeli összecsapás után közvetlenül léptek pályára a BEAC kulcsjátékosai. Ez az első félidőben még éreztette hatását, 20 perc után 30-23 állt az eredményjelzőn.

A 22-3-as harmadik negyedben azonban állva hagyta riválisát a BEAC, melynek keretében Gocsmann Ágota 16 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el. A Tatabánya együttesében Pénzes Kittinek kifordult a térde a második negyedben, így a folytatásban nem tudta segíteni csapatát.

A Csata DSE 132-41-re verte a ZTE NKK második csapatát. Az egyoldalú összecsapáson a félidőben már 69-22-es állást regisztrálhattunk. Angyal Barbara 30, Boros Dorka 26 pontot ért el. A statisztika hűen tükrözi a játék képét: a Csata DSE 72 mezőnykísérletéből 49 sikeresnek bizonyult, emellett 46 gólpasszt és 26 szerzett labdát jegyezhettünk fel a győztes alakulatnál.

A tervek szerint januárban megrendezésre kerülő négyes döntő mezőnyét a Szegedi KE, a BKG DSE, a BEAC Újbuda és a Csata DSE alkotja.

A negyeddöntők

Csata Diáksport Egyesület - ZTE NKK II. 132-41 (34-11, 35-11, 34-9, 29-10)
ELTE-BEAC Újbuda - Tatabányai Kosárlabda Club 68-30 (11-7, 19-16, 22-3, 16-4)

Korábban játszották
Szegedi Kosárlabda Egylet - Nyíregyházi Kosársuli 75-59 (20-19, 21-16, 21-14, 13-10)
Kecskeméti Kosárlabda Club - BKG DSE Szigetszentmiklós 62-68 (19-13, 19-27, 15-16, 9-12)