A címvédő magabiztos győzelmével indult 2018 az ANB-ben

2018.01.08. 20:29 | Amatőr NB

A hétvégén teljes fordulóval folytatódtak az ANB küzdelmei. Következzen összefoglalónk a 10 találkozóról.

Piros csoport

A TFSE a 20 pontos Németh Alma vezetésével 75-33-ra verte az ELTE-Fortis együttesét. A Nyíregyháza a műtét után lábadozó Papp Klaudia hiányában 61-54-re alulmaradt Szolnokon. A győztes gárdában Munkácsi Enikő 17 pontot és 19 lepattanót jegyzett, miközben volt 10 kiharcolt faultja is. A Kecskemét pedig 78-65-re verte a Debrecent. A győztes csapatban a 22 pontos Farkas Petra remekelt.

Kecskeméti Kosárlabda Club - DEAC DSI 78-65 (24-22, 12-13, 16-14, 26-16)
Szolnoki MÁV Sportegyesület - Nyíregyházi Kosársuli 61-54 (21-9, 19-17, 10-11, 11-17)
ELTE Fortis - TFSE 33-75 (8-16, 5-16, 14-20, 6-23)

A csoport állása

Fehér csoport

A címvédő BEAC-Újbuda végig vezetve 91-36-re győzte le az Ajkát. A BEAC keretében Galántai Alma 19, László Boróka 18 pontot ért el. A győri Széchenyi Kosárlabda Akadémia 120-33-ra ütötte ki a ZTE második csapatát. A győrieknél Nagy Rebeka lett a legeredményesebb 23 ponttal. A Tatabánya a negyedik negyedben fordítva 72-67-re verte a Tatát. Szamosi Rita 19 ponttal és 13 lepattanóval ért el dupla-duplát a győztes csapatban.

Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr - ZTE NKK II. 120-33 (32-8, 28-9, 29-7, 31-9)
ELTE-BEAC Újbuda - AJKA - Cserpes Trudi 91-36 (22-10, 21-14, 21-4, 27-8)
Tatabányai Kosárlabda Club - Tatai SE 72-67 (19-14, 14-17, 16-22, 23-14)

Zöld csoport

Tovább menetel a Szeged és a Vasas. A Szeged 75-63-as győzelmet aratott Székesfehérváron a Dávid Kornél KA otthonában. A győztes kiléte az első félidőben eldőlt. A szegedieknél Jáhni Zsófia 22 ponttal és 12 lepattanóval, míg Radócz Fanni 11 ponttal és 10 lepattanóval zárt. A Vasas 85-42-re verte a Baját. Budácsik Dorottya bizonyult a mezőny legeredményesebbjének. A PINKK 77-71-es vereséget szenvedett a 27 pontos Czirják Noémi vezette Petőfi SE-től. A BKG DSE pedig 79-47-re győzte le az MTK Budapest együttesét. A félidőre 28 pontos különbség alakult ki.

Dávid Kornél KA - Szegedi Kosárlabda Egylet 63-75 (10-30, 14-17, 28-15, 11-13)
Vasas Akadémia - Bajai Női Kosárlabda Klub 85-42 (21-13, 20-6, 23-13, 21-10)
PINKK SE - FONTI TRANS-Petőfi SE 71-77 (14-19, 22-23, 16-16, 19-19)
BKG DSE Szigetszentmiklós - MTK-Budapest 79-47 (18-7, 29-12, 12-18, 20-10)