U16-os Bajnokok Tornája, Sopron 2017

A Kurszk kiütéses prágai sikere, a Fenerbahce legyőzte a Jekatyerinburgot

2018.01.10. 23:20 | EuroLiga

Szerdán öt mérkőzéssel folytatódtak a női kosárlabda Euroliga 11. fordulójának küzdelmei. A Sopron Basket magabiztos győzelméről már nagy terjedelemben beszámoltunk, most következzen a többi találkozó összefoglalója.

Az A-csoportban a Sopron Basket 82-56 arányban verte a Villeneuve d'Ascq együttesét, de nagyon nagy ára volt a meccsnek. Jelena Milovanovic ugyanis kéz-középcsont törést szenvedett. A Dinamo Kurszk hasonlóan magabiztos, 88-56-os győzelmet aratott az USK Praha otthonában. Natalia Hejkova együttese nem tudott érdemi ellenállást kifejteni, már a 27-9-es első negyedben állva hagyta riválisát a címvédő. A kurszkiak keretében hatan is kétszámjegyű pontot értek el. Angel McCoughtry lett a legeredményesebb, aki 15 ponttal zárt.

A Bourges 82-72-re győzte le a CCC Polkowice-t. Érdekes mérkőzés volt, ugyan a franciák végig vezettek az összecsapáson, de 30 percen keresztül nem dőlhettek hátra. A 28-20-as első negyed után a második etapban 14 ponttal is ment a Bourges, a lengyelek azonban a félidőre 47-38-ra visszajöttek. Ugyanez volt a képlet a harmadik negyedben is. Végül a 69-57-ről induló negyedik negyedben tudott ellépni a Bourges és 80-60-nál dőlt el a győztes kiléte. Laia Palau visszatérése kapta az összecsapás kapcsán az igazán nagy figyelmet, aki 27 és fél perc alatt 4 ponttal, 7 gólpasszal és 5 lepattanóval zárt.

Sopron Basket - Villeneuve d'Ascq 82-56 (19-14, 29-14, 14-9, 20-19)

USK Praha - Dinamo Kurszk 56-88 (9-27, 18-18, 16-21, 13-22)
Bourges Basket - CCC Polkowice 82-72 (28-20, 19-18, 22-19, 13-15)

A B-csoportban rendezték a játékhét rangadóját, melyen a Fenerbahce 80-77-re legyőzte az UMMC Jekatyerinburgot. Kiemelkedő színvonalú és fordulatos csata volt, ahol az első negyedben jellemzően a Jekatyerinburg járt előrébb. 10 perc után 19-18-ra vezettek. A második etapban fordított a Fener, 7 pontos előnnyel is gazdálkodhattak. A harmadik negyednek azonban szorosabb állásról, 42-38-ról vágtak neki a csapatok.

Az oroszok 47-47-nél érték utol riválisukat. Innentől kezdve 2-3 egységnél nagyobb differencia ebben a periódusban egyik oldalra sem alakult ki. A játékrész végén 56-55-re ment a Fener. Az utolsó 10 percet 8-2-vel indították a törökök, de ezt követően ismét fordítani tudott a Jekatyerinburg. A szoros végjátékban az utolsó percben dőlt el a győztes kiléte. Ekkor a Powers-Plum kettős extra egyéni villanásaival jobbnak bizonyult a Fenerbahce.

A Yakin Dogu Universitesi 80-56-ra kiütötte a Salamancát. Egyoldalú találkozó volt, ahol már a 27-14-es első negyedben ellépett a YDÜ és fokozatosan tudta növelni előnyét. Sandrine Gruda és Kayla McBride is 19-19 ponttal zárt.

Yakin Dogu Univ. - Perfumerias Avenida Salamanca 80-56 (27-14, 19-17, 19-10, 15-15)
Fenerbahce - UMMC Jekatyerinburg 80-77 (18-19, 24-19, 14-17, 24-22)