Világbajnokság 2018

Szekszárdi bravúr és továbbjutás Lengyelországban

2018.01.10. 21:59 | Európa Kupa

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 84-74-re legyőzte a Sleza Wroclaw gárdáját az Európa Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján. A szekszárdiak ezzel ledolgozták az 5 pontos hátrányukat és továbbjutottak. A következő körben a török Hatay lesz az ellenfél.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Egy fordulatos meccsen Szekszárdon 77-72-es győzelmet arattak a lengyelek. Ettől függetlenül nem tűnt reménytelennek a helyzet előzetesen és az első percek ezt igazolták is. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd az első negyed végén 20-17-es lengyel előny után egy 8-1-es sorozattal lépett el a KSC. A 25-21-ről induló második negyedben is folytatódott a ponterős játék, nem telt másfél perc, amikor 33-23-nál 10 egységgel járt előrébb a Szekszárd.

A folytatásban 7-9 pont között őrizte előnyét a magyar csapat. Kifejezetten biztatóan alakult a játék képe. Idegenben a 64%-os félidei mezőnymutató egyértelműen extrának tekinthető. A két együttes szekszárdi meccséhez képest sokkal pontosabban játszottak a mieink. Az utolsó másfél percben ugyan 47-38 után 47-44-ig felzárkózott a rivális, de a nagyszünetben így is joggal bizakodhattunk.

A harmadik negyed eleje a hazaiaknak sikerült jobban. Három percig nem talált be a Szekszárd és ez idő alatt 49-47-re fordítottak a lengyelek. A wroclaw-i együttes elkapta a fonalat és 54-49-nél már 10-2-es sorozatban voltak. A legjobbkor jött Teja Oblak triplája, majd Mansaré Manty büntetőivel 54-54-nél egyenlíteni is sikerült. A folytatásban ismét elléptek 5 ponttal a lengyelek, de Erica McCall és Oblak hármasa 60-59-nél már újra szekszárdi vezetést eredményezett.

Az utolsó 10 percnek 65-64-es magyar előnyről vágtak neki a felek. Nem telt el két perc, amikor Studer Ági triplája után 70-64-nél ismét a Szekszárd állt továbbjutásra. Kifejezetten jó ritmusú, pulzáló játék jellemezte a találkozót. Döntő pillanatokban nem remegtek meg a kezek. Előbb 72-68-nál Bálint Réka, majd 75-72-nél Theodoreán Alexandra értékesített triplát. Theodoreán hármasa ráadásul a dudaszó pillanatában hullott a gyűrűbe.

Az utolsó percbe 78-74-ről érkeztek a csapatok. Itt Sara Krnjic bravúros középtávolija 80-74-es vezetést eredményezett és innen már végig a Szekszárd állt továbbjutásra. Teja Oblak duplája és Theodoreán büntetői zárták le a meccset. A Szekszárd 156-151-es összesítéssel megnyerte a párharcot és készülhet a negyeddöntőre.

Sleza Wroclaw - Atomerőmű KSC Szekszárd 74-84 (21-25, 23-22, 20-18, 10-19)

Továbbjutott az Atomerőmű KSC Szekszárd 156-151-es összesítéssel.